Historie klubu

2013-2014

Poslední tři roky se VSK VUT Skurut Hai Brno odhodlaně držel zuby nehty ve čtvrté nejvyšší florbalové soutěži. Většina zápasů měla jednoznačný průběh a příliš radosti z vítězství jsme si neužili. Je pravda, že jsme sehráli i pěkná vyrovnaná střetnutí, bohužel vždy se smolným koncem.

Do nové sezony nás übermanager Glotz přihlásil o soutěž níž a s novým optimistickým heslem „Stop debaklům“ jsme v neděli 29.9.2014 vyrazili kolem zamlžené pálavy vstříc světlým florbalovým zítřkům. Pravda zkosily nás nemoci, zranění z jiných sportů a podobné katastrofy a tak sestava čítala pouze 7 mužů do pole a golmana.

Již sledování předzápasu mezi Psychem Brno (naším druhým dnešním soupeřem) a domácím Sokolem Lanžhot, způsobovalo lehké mrazení v zádech a tísnivý pocit v žaludku, že něco není v pořádku. Je cosi shnilého v lize páté a Skurut? Přišel, aby to napravil…Ano dovtípili jste se – nevím do jaké míry byl výkon sudích standardní, ale trend který předváděli, byl doslova zarážející. Například jakýkoliv zákrok způsobený holí (sekera, nadzvedávání hole, „udice“ apod.) se píská jen výjimečně a zcela náhodně (náhoda v běžné řeči označuje jevy, jejichž výskyt neumíme vysvětlit

2011 – 2012

 • Opět nás před sezónou čeká pohár. Tentokrát zavítáme do Rožnova pod Radhoštěm. Letos jsou cíle v poháru rozhodně vyšší než v lize, tam nás totiž pravděpodobně čeká boj o záchranu a takřka o holý florbalový život. Pohárovým minimem by měl být postup do druhého kola a kdo ví, třeba za příznivé konstalace hvězd i někam dál. Dalším úkolem je rozšířit kádr o mladé naděje a postupně jim dávat šanci vybojovat si místo v nadupané sestavě 🙂 .

2010 – 2011

 • Zatím naše poslední kompletní sezona byla vpravdě historická (místy i hysterická:-). Vše začalo v Havířově pohárem čfbu, který měl být jakousi generálkou na ligu. Akce to byla výborná, místní DJ v hotelu Merkur hrál Glotzimu na přání Alejandro od Lady Gaga asi tak 150x, všichni se společensky unavili a Hugo si ustlal před výtahem. Není divu, že jsme tedy nevyhráli ani jedno utkání a se dvěma remízami a dvěma prohrami, jsme mohli další účasti v poháru zamávat a směle vyrazit směr Brno. To že jsme nepostoupili nebylo nejhorší, mnohem děsivější byl předvedený výkon. .
 • Naštěstí liga od začátku probíhala mnohem lépe. Vyhráli jsme oba úvodní zápasy, byť s Boskovicemi se štěstím. Výkon stále nebyl ideální ale výrazně se zlepšoval. Ke kvalitním výsledkům přispěla i docházka – jak na treninky tak na utkání. Jezdili jsme ve třech útočných a dvou obranných řadách, což nám pomáhalo zvládat zápasy hlavně fyzicky. Myslím že tým byl v sezoně velice dobře poskládán. Zastoupena byla jak zkušenost tak dravost. Spoleh byl i na vydařené přesilovky a nezanedbatelnou roli hrálo i štěstí – spoustu střetnutí jsme vyhráli rozdílem jediné branky. Napínavou koncovku soutěžního ročníku jsme zvládli a po výhrách nad béčky Hattricku a Židenic došlo k nemožnému – Skuruti Vyhráli Jihomoravskou ligu a postupují do 3. ligy.

2009 – 2010

 • Čtvrté místo je poměrně solidním úspěchem a postavení v tabulce je přece jen lichotivější než někde uprostřed ligových vod jako v minulých letech. Cíl pro letošní sezónu je jasný – vhodně doplnit a stabilizovat kádr a v tabulce postoupit o nějaký ten stupínek výše. Soutěžní ostruhy v této sezoně získali Daniel Kubíček a Jaroslav Julínek, posily obranných řad. V konečném zúčtování jsme skončili opět na 4. místě a oproti loňsku jsme si polepšili o jeden bodík na celkových 44 bodů ve 24 zápasech. Zaznamenali jsme příchod nvých stabilních hráčů do sestavy – Dan Kubíček, Jarda Julínek, Standa Míka.

2008 – 2009

 • Tým je stále bez trenéra, ovšem nesmělé pokusy trénovat provedl GlotZ a Dekl. Skončili jsme na hezkém 4. místě, povedl se nám primárně začátek a konec sezóny, kdy jsme válcovali celou ligu. Bohužel postupně tlumili svou činnost Láňa, Hugo a Martin Ján. Snad se nám podaří za ně naverbovat novou krev.

2005 – 2007

 • Sezony 2004/5 – 2006/7 Účast v 5. lize, zapracování nových hráčů do sestavy, umístění mezi 4.-8. místem.

2004

 • Březen 2004 Sezónu jsme ukončili na předposledním místě, setrváme dál v lize. Spokojeni být nemůžeme, musíme zapracovat, protože úroveň týmů se neustále zvyšuje.

2003

 • Duben 2003 Přestože jsme zlepšili svoji hru, nevyvarovali jsme se pár chybiček, což nás dostalo do situace, že po páté sezóně odehrané ve 4. lize sestupujeme. Skončili jsme 10. z 12 týmů. První nesestupující tým před námi měl stejně bodů, rozhodlo skóre vzájemných zápasů, které jsme měli o jeden gól horší.
 • Září 2003 Začala naše první sezóna v 5. florbalové lize, a to docela bídně, dvakrát jsme prohráli. Celkem je 8 týmů, první dva postupují, o sestupu psát raději nebudeme.

2002

 • Březen 2002 Z týmu byli vyloučeni Hugo a Marťas za ostudu, kterou ztropili na turnaji v Pohořelicích, která pro ně znamenala stop na celou další sezónu a pro klub finanční postih a nemožnost získat body v následujících dvou důležitých utkáních o udržení.
 • Březen 2002 Do týmu byli přibráni další tři hráči plus gólman.
 • Březen 2002 Po základní části jsme skončili na osmém místě z deseti, což znamenelo, že budeme hrát o udržení v lize. O vyrovnanosti ligy svědčí i to, že kdybychom na posledním turnaji vyhráli oba zápasy, tak bychom skončili pátí a hráli bychom ve skupině o postup.
 • Duben 2002 Skončila sezóna – v posledních čtyřech nadstavbových utkáních došlo jen k víceméně kosmetickým změnám, skončili jsme celkově 8., nebýt trestu, byli bychom o stupínek lepší.
 • Září 2002 Opět začala další sezóna. Zvyšuje se počet týmů na dvanáct, sestupují minimálně tři týmy. O turnajových víkendech se hraje na dvou místech po šesti týmech. Gól lze vstřelit i z rozehrání z autu.
 • Říjen 2002 Vzhledem ke zvyšující se úrovni soutěže jsme byli nuceni si opět pořídit trenéra. Snad to tentokrát vyjde…

2001

 • Květen 2001 Skončila naše v pořadí 3. sezóna. Skončili jsme na 6. místě, prakticky celou sezónu jsme trpěli absencemi hráčů (v zahraničí nebo nemocní), na turnaje jsme nejezdili v dostatečném počtu, ale přesto jsme dokázali, že dokážeme porazit prakticky kohokoliv (kromě Atlasu Sloup).
 • Říjen 2001 Opět začala nová sezóna. Náš kádr se rozrostl o 3 hráče, pravidla zůstala víceméně zachována. Novinkou jsou baráže na konci sezóny. Po dvou turnajích jsme na 3. místě, ale letos je liga vyrovnanější a mnohem těžší než v letech předchozích.

2000

 • Květen 2000 Celkem zdárně jsme ukončili druhý rok působení ve čtvrté florbalové lize. Skončili jsme šestí a hlavně mohutným finišem v závěru sezóny jsme si zajistili setrvání v lize. Letos totiž sestupovaly tři týmy.
 • 1. října 2000 Začala nová sezóna 2000/2001. Pravidla zůstala stejná. Do naší ligy sestoupily 3 týmy z vyšší ligy a 3 týmy postoupily z ligy  nižší.
 • 18. listopadu 2000 Přijali jsme staronového člena týmu Martina Rezka, který nám předloni dělal trenéra. Na prvním turnaji se zapsal poměrně výrazně, když za dva zápasy vyfasoval 6 trestných minut, dal dva góly a na jeden nahrál.

1999

 • 1.-2. května 1999 Celkově jsme sezónu ukončili na pátém místě.
 • Říjen 1999 Se změnami začala nová sezóna 1999/2000 (liga čiste jihomoravská oproti celomoravské, 10 týmů oproti 12, hrací čas 3 x 15 oproti 2 x 20, Sokol Holešov Kings se přejmenovali na Panthers Otrokovice) – po dvou turnajích jsme na 5. místě

1998

 • Leden 1998 Prvni florbalový “trénink” – víceméně hurá akce
 • Březen 1998 Zápis do České Florbalové Unie
 • Srpen 1998 Prijali jsme trenéra florbalu – Martina Rezka
 • 29.-30. srpna 1998 Kvalifikační florbalový turnaj v Ostrave – postup do čtvrté ligy ze třetího místa
 • 10.-11. října 1998 Zúčastnili jsme se prvního ligového florbalového turnaje a získali první čtyři ligové body