Skuruti porazili Zastávku

Skurut Hai – Bulldogs Brno B 3:3 (0:0, 1:2, 2:1)

Náskok na béčko brněnských buldokov činil před zápasom len 2 body, potrebovali sme bodovať. Bol to skôr obrannejší zápas, viac šancí si vytváral súper, v zápase nás držal v bráne Míra. V tretej tretine to začalo po treťom góle buldokov biedne. Po timeoute sme zamiešali zostavou, čo prinieslo najprv zníženie na 2-3. 4 minúty pred koncom sme šli do hry bez brankára, ktorú rýchlo využil nový center prvej lajny, Radek N.

V závere sme pokračovali v tlaku, najmä Kubova šanca zamrzí. Po predvedenom výkone však môžeme byť s remízou spokojný, Bulldokov sme pred seba nepustili.

—–

TJ Čechie Zastávka – Skurut Hai 5:12 (2:5, 1:2, 2:5)

Zastávka si v prvom zápase skúsene poradila s vedúcimi Gullivers, čím sa nám priblížili už len na štyri body.

Do zápasu sme vstúpili dobre, hneď v prvom striedaní sa z krídla presadil Fantič. Prišli však dve chyby v obrane a Zastávka otočila zápas. Tentokrát sme sa však konečne neprispôsobili tempu súpera a postupne si vytvárali množstvo šancí. Do prvej prestávky sa šlo za relatívne pohodlného stavu 5:2 v prospech Skurutov.

V druhej tretine sa hra mierne vyrovnala, nedarilo sa nám súperovi poriadne odskočiť, do šatní (čítaj na druhú stranu striedačky) sa šlo za stavu 7:3.

Nesmieme zabudnúť vyzdvihnúť fair-play gesto súpera, ktorý vo svojom oslabení dostal príležitosť trestného strieľania. Zastávka však uznala, že šlo o nezmysel a rozhodcovia nakoniec nájazd odvolali.

Hneď po otočení strán sme aj druhú presilovku v zápase využili a definitívne zlomili odpor súpera. Skóre sa zastavilo až na presvedčivých 12:5. Konečne sa nám podarilo poraziť Zastávku a konečne sme v tejto sezóne dokázali nastrielať góly.

—–

Vďaka dobrým 4 bodom sme poskočili na 6. miesto tabuľky. Už zajtra nás v Adamove čaká posledný celok tabuľky, Šlapanice, následne Horneti okupujúci 4. miesto.