4. turnaj – v sobotu za pět

Naštěstí jsme v sobotu nebyli ve škole ale na turnaji v Kyjově, kam někteří dorazili vlakem, někteří autem a někdo pozdě.

Skurut Hai – Hornets Brno B – 5:4pn (1:0, 2:1, 1:3, 2:0)
online: odkaz
zápis: odkaz

• Stavaj 4+0

V prvním zápase jsme narazili na tým Hornets B. Zde jsme měli malou výhodu prvního zápasu, “horneti“ proti nám hráli druhý zápas, kdy v jejich prvním zápase porazili zatím první tým v tabulce FBC Dragons. FBC Dragons, nový tým v souteži plný mladých běhavých a dobře technicky vyzbrojených hráčů (ty porazíme v prosinci v Tuřanech btw.). Únava se u soupeřova týmu asi trochu projevila a zápas jsme měli pod kontrolou od první do 42. minuty, stav 4:1 pro Skuruty, pár minut do konce, jasné 3 body. Nebo ne? Bohužel se hraje 45 minut a poslední 3 minuty stáli Skuruty 1 jeden bod. Hornets B na nás hráli podlou taktiku hry bez brankáře a nějak jim to vycházelo, i když jsme se na to snažily reagovat time-outem a drobnou změnou v sestavě, nedokázali jsme na to odpovědět. Prostě jsme neměli takovýto štěstíčko, florbalový.
Až vyrovnání skóre skuruty probudilo a poslednich 20 sekund se nesl ve znamení obrovského tlaku před bránou Hornets. Stavaj nejdřív nastřelil tyč, Denis pak krosu od Radka skóroval – bohužel až tesně po závěrečným klaksonu. Skuruty tak čekali poprvé v historii nájezdy.

Ty jsme ale zvládli výborně – Honza gól nedostal, Denis a Stavaj své nájezdy proměnily a tak je z toho nakonec výhra za 2 body.

Skurut Hai – Shooters Beta – 8:4 (3:2, 2:0, 3:2)

• Radek Novák 4+2
  • Tadeáš Strnad 2+0

Vstup do zápasu z říše snů – 2:0 a to ještě neuběhla ani první minuta. Většinu sezony jsme zatím v první třetině prohrávali a musely dotahovat, toto byla příjemná změna.

Nebyl to ale vůbec snadný zápas, fyzicky i dost psychicky náročný. Skuruti ale jakýkoliv možný tlak a zvrat v zápasu nepřipustily a po druhé třetině bylo v podstatě jasno.  Shooters Beta naštěstí naše ojedinělé chybky v obraně netrestaly až na pár nedůrazů před Honzou.

Na možnou komplikaci ve třetí třetině na konci zápasu Denis zkušeně odpověděl time-outem a hru 6/5 promptně ukončil Radek. 3 body.