Adamov 18.12.2010

V dnešním turnaji nás čekaly dva týmy, které se letos pohybují ve vyšších patrech tabulky. Třetí místo patří Sivicím a čtvrté nášemu treninkovému soupeři Telnickým Orlům.

V Adamovské hale mě přivítal jako první Mossad přátelskými slovy „Máš to za padesát!“ a to jen kvůli drobnému zpoždění a zapomenutým trenýrkám.

VSK VUT Skuruthai Brno  7 : 5  SK Florbal Sivice

(4:0, 2:2,1:3)

Vstup do utkání byl jako z říše snů. Prorok Hugo vstřelil gól který slíbil (po zemi doprostřed) a vedli jsme 1:0. Za chvíli přidal krásnou branku Kilo, který po naběhnutí z obrany vymetl vzdálenější horní růžek soupeřovy svatyně. Nespokojil se ale jen s jedním zápisem do listiny střelců a po jeho nahození téměř od vlastní branky, které zapadlo za nešťastného golmana Sivic, jsme mohli potřetí vyskočit radostí. Střelecký účet 1. třetiny doplnil ještě Dekl přesnou ranou z volného úderu – 4:0 .

Ve druhém dějství Sivičtí přitvrdili a dostali nás pod tlak. Ovšem jen do té doby než jsme se přizpůsobili. V ten moment začala holomajzna – vzduchem létaly nadávky, hokejky, těla…kácely se mantinely. Občas se povedla i florbalová akce a třetina skončila plichtou 2:2.

Třetí část probíhala obdobně, ale Sivice byly přece jen důraznější a podařilo se jim snížit na rozdíl dvou branek. Závěrečný tlak při hře bez brankáře jsme už přežili a mohli si připsat 3 důležité body po vítězství 7:5.

Sestava: Franta – Kilo, Radek, Kube, Jara – Hugo, Milan, Ludva, Mossad, Coach, Díra, Pospec, Dekl

FK Orel Telnice  3 : 5 VSK VUT Skuruthai Brno

(0:1, 3:2, 0:1)

Pokud jsme chtěli do nového roku vstoupit jako vedoucí tým soutěže, bylo nutné proti Telnici zvítězit. Že to nebude jednoduchý úkol napověděly poslední dva čtvrteční tréninky, na kterých jsme dostali solidně na frak.

Od začátku utkání se dařilo bránit. Jako první se prsadil Mossad po Pospecově nahrávce. Skóre 0:1 vydrželo až do konce první třetiny.

V trošku divoké druhé periodě (ano, periodě – to je pro Tebe Franto:-) soupeř nejprve otočil na 3:1, aby se pak ukázala síla našeho mužstva a Jarovým šťastným gólem zpoza branky a Deklovou střelou z úhlu jsme ještě do konce druhé části srovnali.

Zápas nakonec rozhodla standartní situace – Mossad jakýmsi obloučkem přehodil zeď a dobíhající Hugo míček doklepl do sítě. Když Telničtí zkoušeli hru bez brankáře, aby zvýšili efektivitu přesilovky (Hugo 2min – opakované přestupky), několikrát nás podržel svým výkonem Libor a do prázdné klece pak přidal Milan ještě pojistku 5-3.

Sestava: Díra, Franta – Kilo, Radek, Kube, Jara – Coach, Mossad, Ludva, Milan, Hugo, Dekl, Pospec.