První turnaj – neděle 26.9. – Lužice

Základní fakta:

9:00 … TJ Sokol Lanžhot B

12:45 … FBO Boskovice

Sraz na Mendláku bude v 7:00.

GlotZ

=====================================================================================

Report z turnaje

Klasickej sraz na mendláku už v 7.00! jsem klasicky nestihl. Naštěstí Mossad posečkal, jen když zjistil, že jsem noc prožil ve společnosti burčáku, zakázal mi vyjadřovat se v autě jakkoliv jinak než ústy. Po cirka hodinovém mučení svěračů jsme dorazili do Lužic k hale. Sešlo se nás tak akorát na dvě pětky a dva gólmani. V šatně byl ve dveřích vyraženej větrací otvor, což mě zaujalo a zkusil jsem ho prolézt, ale pásek od kalhot byl proti. No, už ale k úvodnímu utkání sezony:

VSK VUT Skurut Hai Brno 7 : 2 TJ Sokol Lanžhot B … (3:0, 1:0, 3:2)

Za pořádající Lanžhot nastoupili převážně mladí kluci doplnění několika veterány a tuším dvěma posilami z áčka. Na hřišti trpasličích rozměrů jsme začali poměrně nervózně. Nebylo místo ani čas cokoliv vymyslet…Veškeré šance se rodily spíše náhodně z vybojovaných míčů, případně z vyhraných soubojů. Žádná kloudná akce ani na jedné straně. Skóre otevřel Dekl slabou střelou která mířila mimo tyče, ale golman Lanžhotu si ji nešťastně srazil do sítě. Než zazněla první siréna oznamující konec první části, prosadili se ještě Milan a myslím Ludánek (zápas jsem viděl značně subjektivně, tak si střelce přesně nepamatuju) a Franta zachytal výborně a veškeré šance protivníkovi zlikvidoval. Vedení 3-0 ale mnoho klidu nepřineslo a nezrovna pohledné střetnutí pokračovalo podobně i v následujích dvou třetinách. Za zmínku stojí snad gól v oslabení Pospiho a produktivita útoku Ludva – Milan – Hugo, kteří nastříleli 5 branek a dvě střídaní Libora, během kterých si stihl odsedět i dvouminutový trest. Za Lanžhot upravovala dvěma slepenými góly ve třetím dějství posila z áčka.

Sestava: Franta – Henry, Jara – Coach, Kube – Ludva, Hugo, Milan – Pospec, Dekl, Mossad – Libor

FBO Boskovice 0 : 1 VSK VUT Skurut Hai Brno … (0:1, 0:0, 0:0)

V druhém klání byli favoritem hráči Boskovic, kteří v loňské sezoně okusili o jedno patro vyšší soutěž. Sousto bylo zřejmě příliš velké a tak opět sestoupili. Na nás si ale nesmlsnou! Na tento zápas jsem vypsal jako prémii při vítězství průlez dveřma (pochopitelně jsem favorizoval Boskovice:-).

První perioda nabídla bojovný a vyrovnaný výkon obou mužstev. Šťastnější jsme byli my, když odražený míč uklidil za záda soupeřova gólmana Milan. Od druhé třetiny už ale měl navrch papírový favorit. S velkou dávkou vůle, bojovnosti a štěstí jsme tlaku odolali až do konce zápasu. Nutno také podotknout, že v tomto souboji nám malé kolbiště v Lanžhotě vyloženě vyhovovalo a betonovat těsný výsledek bylo o mnoho snažší. Boskovičtí také zahodili několik vyložených šancí, nebo je vychytal famózní Libor. Závěrečnou minutu jsme sehráli takticky v soupeřově rohu a s míčem pod kontrolou a mohli se radovat ze dvou vítězství.

Sestava: Libor – Henry, Jara – Coach, Kube – Ludva, Hugo, Milan – Pospec, Dekl, Mossad – Franta

Vypsanou prémii jsem nakonec splnil a za nechápavých výrazů Boskovických hráčů dírou ve dveřích prolezl přímo k nim do sprchy…

Nejvýraznějšími postavami týmu byli myslím oba brankáři, kteří mají lví podíl na obou výhrách.

Dekl