Report jedovnice 10.4.2011

10.4.2011 Jedovnice

Jedovnický turnaj se stal dosud nejočekávanější událostí pro hráče Skurut-hai v letošní sezoně. Výsledek duelů s Horní a především s Hattrickem B totiž měly určit, jaké šance na postup budeme mít před finálovým turnajem, který pořádáme 23.4. pod Palackého vrchem.

Po příjezdu do haly jsme nevěřícně sledovali vývoj utkání Hattrick – Adamov. K našemu překvapení hráči Adamova téměř v celém průběhu zápasu vedli a ikdyž se Hattricku podařilo srovnat, chvíli před koncem se vítězství přiklonilo na stranu šťastnějšího Adamova. V tuto chvíli bylo jasné, že pokud zvládneme obě dnešní utkání je o postupu rozhodnuto.

Fbc Hornets ZŠ Horní 6:5 VSK VUT Skurut Hai

(3:2, 1:2, 2:1)

Hornetům bylo co vracet, jelikož nám uštědřili první porážku v sezoně. Vstup do utkání nám ale vůbec nevyšel. V čase 1:09 jsme prohrávali už 2-0. Pak se sice prosadil samostatnou akcí Reza, ale hned vzápětí jsme inkasovali třetí branku. Časomíra ukazovala teprve 2:27 a už padly 4 góly. Divoký úvod byl za námi a hra se trochu vyrovnala. Do konce třetiny snížil v přesilové hře Mossad po nezištné zpětné nahrávce od Huga zpoza brány. Do druhé třetiny nastupujeme o poznání lépe, přesto inkasujeme jako první a Horneti nám odskočili opět o 2 branky. Hrál se otevřený florbal s šancemi na obou stranách, ale více ze hry a větší příležitosti byly na naší straně. Bohužel, zužitkovat je dokázal pouze Mossi. Nejprve snížil na rozdíl jediného gólu a pak 48 vteřin před druhou sirénou vyrovnal.

Do třetí části vstupovala obě mužstva za nerozhodného stavu a dalo se tedy čekat napínavé rozuzlení. Soupeř se opět dostal do vedení, na které odpověděl, kdo jiný než Mosi další přesilovkovou trefou. Utkání rozhodlo vyhození po mantinelu z naší obrany, které se nakonec ukázalo být spíš námazem, jenž byl nemilosrndě potrestán. Vyrovnání už nepřinesla ani závěrečná powerplay a přesila 6 na 4.

Sestava: Libor (Franta) – Jara, Kube, Henry, Radek – Ludwa, Hugo, Milan, Reza, Dekl, Mossad, Pospec, Mira, Coach

SC Hattrick Brno B 1:7 VSK VUT Skurut Hai

(0:1, 0:1, 1:5)

Klíčový souboj o postup byl z obou stran značně nervozní. Mírně favorizovaný Hattrick měl více ze hry, lépe držel balon a Frantu ostřeloval podstatně častěji. Z tlaku nás vytrhl a Hattrick dokonale zaskočil Mira Gřegořica, který z ojedinělé šance tvrdou střelou překonal gólmana domácích. Nervozita na holích soupeře byla jasně patrná a zvyšovala se úměrně s ubíhajícími minutami na časomíře. Ve vedení 1-0 nás držely obětavé zákroky obránců a v top formě chytající Franta. Druhá třetina se nesla v podobném duchu. Vedení pojistil Ludwa. Do třetího dějství jsme nastoupili s ošemetným náskokem 2-0, který ve florbalu (zvlášť v našem podání:-) mnoho neznamená. Naštěstí hned zkraje přidal pojistku Mosi a chvíli po něm beckhandovou haluzí Dekl. V tu chvíli již mnozí věřili, že utkání zvládneme. A nemýlili se. Konto zklamaného a znechuceného Hattricku ještě zatížil dvěma góly Ludwa (blahopřejeme k hattricku v zápase proti Hattricku) a jedním i Mossad, který ve dvou utkáních vstřelil 6 branek a dohromady získal za víkend 7 bodů. Čestný úspěch v řadách soupeře zaznamenal Mara Horáček. Na tabuli tak po zápase svítilo konečné skóre 1-7 ve prospěch skurutů.

Sestava: Franta (Libor) – Jara, Kube, Henry, Radek – Ludwa, Hugo, Milan, Reza, Dekl, Mossad, Pospec, Mira, Coach