Reportáže z turnaje v Morkovicích

Ze stránek Sokol Dynamo Bučovice:

VSK VUT Skurut Hai Brno – FBC Sokol Dynamo Bučovice B 8 : 4 (2:3,4:1,2:0)

Branky(asistence): Dufek 3+0, Houšť 1+2, Dragan 0+2

Vyloučení: 1:2, bez využití Rozhodčí: Filipčík J., Mrnuštík

Sestava: Kalous – Kaláb, Kolaja, Volec – Dufek, Houšť, Dragan

V prvním zápase jsme chtěli soupeři vrátit porážku z konce minulé sezóny a vylepšit tak nepříliš dobré vysvědčení ze vzájemných utkání. Během první třetiny se nám to ještě jakž takž dařilo, když jsme ji vyhráli 3:2. Jenže již první dvě inkasované branky ukázali, že dozadu to prostě tentokráte nešlapalo dle našich představ. To se bezezbytku projevilo v dalších pasážích utkání, kdy jsme bránili velmi naivně a soupeři některé branky doslova darovali. Ať se na mě nikdo nezlobí, takhle se prostě hrát nedá ! Ano, uznávám, vepředu jsme nevyprodukovali skoro nic, ale zápas jsme prohráli vlastní neschopností v obranném pásmu. Ono se totiž ani na čtyři vstřelené branky dá vyhrávat .. Nemusíme každému nasázet desítku ! Soupeř vedl po druhé třetině 6:4 a když jsme hned z první akce v poslední části inkasovali, tak veškerá energie načerpaná během přestávky byla zašlapána do země. Jinak bylo utkání vyrovnané, pochválil bych gólmana Skurutů Laichmana, svůj tým podržel. Nám nezbývalo nic jiného, než se po „masáži“ v kabině připravit na další match.

===============================================================

Ze stránek Vyškovského deníku:

Morkovice-Slížany /FOTOGALERIE/ – Prakticky v domácím prostředí pomýšleli na značný bodový zisk. Ale realita sobotního dne vše zhatila. Nedařilo se a z kvarteta duelů mají jediný bod.

O Ivanovicích … S třetím mužstvem krajské ligy se podařilo Sokolu otevřít skóre. V přesilové hře se trefil z dálky Kroupa, ale po hříchu to byla poslední gólová radost domácích. V dalším průběhu už jejich šance vyzněly do ztracena, zatímco otěže zápasu pomalu ale jistě přebírali do rukou Brňané. V nervózní atmosféře z obou stran dokázali rozvlnit síť ivanovické svatyně hned třikrát a na odpověď jakoby už Sokol neměl síly. „Vysokoškoláci“ se radovali v poměru 3:1. „Podali jsme už lepší výkon, ale nebyli jsme favoritem a nestačilo to. Zkušený soupeř otočil a přes maximální snahu jsme jeho náskok nestáhli. Nedařilo se,“ uzavřel Myška za Ivanovice, které klesly na osmou pozici.

O Bučovicích … Ještě o dost více mohou na florbalový víkend láteřit Bučovičtí. Do Morkovic jeli s předurčením uhájit čelo tabulky, ale předvedená hra tomu neodpovídala. Nejprve se těžko vyrovnávali se střelecky výraznými Skurut Hai a na světě byla porážka 4:8. „Zahráli jsme fakt špatně, vyráběli jsme bláznivé chyby, to si nemůžeme dovolit. Upřímně řečeno šílené,“ zklamaně vypověděl týmový vedoucí Ladislav Dufek, sám autor hattricku. Čtvrtý bučovický gól si připsal Houšť.