Semifinále – rozhodol 1 gól

Zápasy o účasť vo finále sme odohrali proti Flamingos Brno – strieborný tím predchádzajúceho ročníku, víťaz zo sezóny 2017/18. Skúsený tím s kompaktnou obranou a vo výbornej forme chytajúcom Honzom Tomáškom v bráne bol silným súperom.

Zápas #1: Skurut Hai 6 : 3 Flamingos Brno (Štatistiky)
Do prvého zápasu sme vstúpili bez rešpektu a hlavne efektívne. Dvojica #94 + #5 si opäť robila z protihráčov dobrý deň a do polčasu sme viedli presvedčivo 3:0. Flamingos sa nevzdávali a v druhom polčase začali náskok sťahovať. Celý zápas sme však mali pod kontrolou, góly nám padali keď mali. Za stavu 4:3 bol súper papierovo blízko vyrovnaniu, dobre zahrané prečíslenie po ose Radek-Stavaj-Denis nás poslalo do finálneho vedenia 5:3. Bodku za zápasom dal Radek do prázdnej brány. Vzľadom na počet zápasov, kedy to na nás súper skúsil bez brankára, sa prekvapivo jednalo o náš jediný gól do prázdnej brány v celom playoff.

Zápas #2: Skurut Hai 1 : 7 Flamingos Brno (Štatistiky)
Po prvom zápase nás bohužial museli opustiť Radek Novák mladší a Radek Novák starší. Po preskupení zostavy sme tak namiesto 5 obrancov mali k dispozícii len 3 a bolo to cítiť. Taktika bola jasná – hrať vklude, veď súper nenapáda, ledva behá…Ukázalo sa, že sa súper očividne šetril. Do odvety nasadil úplne iné tempo ako v prvom zápase a zrazu sme nestíhali. Bol to tentokrát tím Flamingos, ktorý viedol 0:3. O prvý úspech skurutov sa postaral Fantič po náhravke od Adama. Za stavu 1:3 sme dostali výhodu trestného strieľania a mohli sme sa dostať naspäť do zápasu. Stavaj miešal a miešal…Honza bol z toho taký zmätený, že sa ani nepohol a tým nedal Stavajovi priestor pre skórovanie. Prišli ďalšie 2 góly súpera, skóre začalo vypadať hrozivo – 1:5. Do konca zápasu ostávalo pár minút tak sme to skúsili znovu bez golmana, ale nevyšlo to. Flamingos si skúsene postrážili obranu a zvíťazili 1:7. Do tretieho zápasu vstupovali v značne zlepšenej nálade.

Zápas #3: Skurut Hai 1 : 0 Flamingos Brno (Štatistiky)
Situácia začala byť kritická – po druhom zápase musel odísť aj Dekl. Hrozilo hrať rozhodujúci zápas len v 6 ľuďoch. Našťastie sa do zostavy vrátil Hoty a mohli sme hrať aspoň na dva kompletné útoky. Tretí zápas – tretia unikátna zostava…
Súper sa ukludnil a hralo sa opatrnejšie. Podarilo sa nám držať na uzde útoky Flamingos a vytláčať ich do rohov, prípadne blokovať strely. V útoku to bolo ťažké, Honza chytal aj to čo nevidel. Prvý polčas sa blížil k záveru, keď Skuruti predviedli obrovský tlak koncentrovaný do jedného striedania. Najprv zakončoval Denis – Honza nemohol vidieť, ale strelu vyrazil. Následne Stavaj z ďalšej 100% šance pálil dobre – Honza opäť vyrazil. Do tretice sa k balónu dostal Fantič a zaj…zakončil to po Fantičovsku – 1:0. Radosť bola obrovská a dostala nás na koňa. Hneď po buly Fantič krížnou strelou našiel Denisa, do prázdnej brány ale minul. Do kabín sa šlo za stavu 1:0. V prestávke hráč #8 hovorí “1:0 to neskončí, musíme makať”. A tak sme makali.
Tlak Flamingos bol miestami nezvládateľný, v podstate sme už iba bránili. Za stavu 1:0 sa však bráni o dosť lepšie ako za stavu 1:5. Úspešný výkop z brány predviedol Matěj a pomohol Jirkovi držať čisté konto. Do dobrej šance sa dostal Áda – jeho strela z uhlu sa kotúľala po bránkovej čiare, chýbal však hráč, ktorý by ju dorazil do brány. Darilo sa nám nepúšťať súpera do vyložených šancí. Jirka na nás tentokrát nemusel príliš nadávať.
Na časomiere ostávalo 5 minút a blížila sa vidina finále. Tu už sme sa ani nestažili niečo vymýšlať a len sme odpalovali balón, čas hral pre nás. Flamingos šli do powerplay už okolo 12.minúty – Skuruti stále držia. Kritický moment prišiel v samotnom závere. V snahe získať balón Stavaj fauloval – 30 sekúnd do konca sme hrali v oslabení a navyše súper bez golmana. Flamingos to však nezahrali najlepšie. 15 sekúnd držali balón na pravom krídle bez jedinej prihrávky. Prišiel cross na Krejčího – na ten si však počíhal Denis, prekvapivo nestrelil cez celé ihrisko do prázdnej brány, ale podržal balón. 5 sekúnd do konca, balón je v rohu Flamingos – Skuruti postupujú do finále po obetavom, odmakanom zápase. Predsalen to môže skončiť 1:0.