Víťazná séria skončila prehrou so Židenicami

VSK VUT Skurut Hai Brno – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers B (0:0, 3:3, 3:0)

Pozitívne naladení 6-bodovým víkendom sme vkročili do zápasu proti Gullíkom s cieľom získať ďalšie body. Hral sa obojstranne opatrný florbal, nebolo príliš priestoru pre zakončenie.
Na prvý gól sa čakalo až do druhej tretiny a nedali sme ho my. Už po 16 sekundách dokázal odpovedať Kuba, ktorý využil dieru v obrane. Gullíci dvoma rýchlymi gólmi odskočili, opäť sme však dokázali rovnako rýchlo vyrovnať. Najprv znížil Jirka (golman očividne sype góly aj keď hrá v obrane) a v poslednej minúte tretiny vyrovnal Radek.
V tretej tretine Gullivers stupňovali tempo – v boji o titul potrebujú každý bod. Boli to však Skuruti, kto skóroval. Po nenápadných, ale efektívnych zakončeniach sa opäť presadil Radek a následne 2x Stavaj. Záverečnú powerplay súpera sme si postrážili a gól už nedostali. Asi 5x sme netrafili prázdnu bránu, ale našťastie sme si to mohli dovoliť.

K1 Florbal Židenice – VSK VUT Skurut Hai Brno (1:2, 3:1, 4:2)

Cieľ nepustiť súpera do tlaku zhorel v prvej minúte, kedy sme si nepostrážili zakončenie. Ešte do prestávky sme však dokázali skóre otočiť.
Súper nám po celý zápas robil problémy aktívnou hrou a v súbojoch sme väčšinou ťahali za kratší koniec. Po dvoch tretinách sme prehrávali 4:3.
V treťej tretine sme pridali na tlaku do brány, prišli dobré, až vyložené šance. Niekoľkokrát Židenice pri strele do odkrytej bránky podržal Streit. Postupne sme viac a viac otvorárali obranu až dokázal súper skórovať z brejkov. Za stavu 6:4 a 7:5 sa ešte dalo s výsledkom niečo spraviť, to by sme ale museli byť efektívnejší v zakončení. Bodku za zápasom mali opať domáci keď ukázali, ako sa dáva gól do prázdnej brány.

Napriek prehre môžeme byť spokojní. Po rozpačitej prvej polovici sezóny prišla séria 4 vyhratých, dobre odohratých zápasov. Na 5. Židenice strácame 1 bod, na 4. Psycho 4. Čakajú nás však ešte 4 zápasy. Ak budeme hrať aspoň tak ako v ostatných 2 turnajoch, môžeme sa dostať vyššie.

Zostava: Fajt – Mach, Slavíček, Čermák, Paleček – Fanta, Novák, Repko – Urbánek, Ligas, Póč