1. kolo poháru čfbu

Rožnov pod Radhoštěm 20.-21.8.2011 – 1. kolo poháru čfbu

Ve značně okleštěné sestavě a s nováčkem v řadách Skurutů Zdenálem, vyráželo mužstvo do malebného Rožnova pod Radhoštěm.
Do vyhřáté a prosluněné haly dorazila desetičlená tlupa zároveň s pořadateli. Naopak náš první protivník Orca Krnov měl problém přijet včas. Nakonec se ale dostavil a mohlo se začít.
Lepší vstup do utkání jsme si jen těžko mohli představit. Mosi využil chyby obránce a předložil Pospecovi míček před prázdnou branku. Druhý gól byl podobný a ač byl soupeř pohyblivější a v kombinaci rychlejší navyšovali jsme své vedení. Na začátku třetí třetiny zvyšoval Dekl samostatnou akcí už na 5-1. Utkání se zdálo být rozhodnuté, ovšem nesměli by to být Skurut Hai. Jak každý ví, skřetům na slunci rychle docházejí síly a přesně to nastalo na konci zápasu. V poslední hororové pětiminutovce nás Orca obklíčila a zmasakrovala. Čtyřgólový náskok se rozplynul jako dým nad bojištěm, odhaluje k smrti vyčerpané postavy Skurutích bojovníků. Florbalové drama skončilo remízou 5-5.

Po jednozápasové pauze, nastoupilo zdecimované mužstvo k utkání proti Fermenté Bohumín. S nimi jsme se prali v poháru i vloni a nunto říci že neúspěšně. Podlehli jsme tehdy tuším o gól. Zlepšený herní projev sice znamenal větší potěšení ze hry, ovšem výsledek po dvou třetinách 0-2 ve prospěch Fermenté byl frustrující. Míček se nám jakž takž dařilo držet, ale vyložené gólovky jsme se nedočkali a obstřelování z větší vzdálenosti k ničemu nevedlo. Zato Fermenté vsítilo ze dvou pološancí dva góly.
Ve třetí třetině zavelel k obratu Milan. Detailně (jako pod mikroskopem) přečetl rozehrávku Bohumínských beků a forhendovou kličkou nedal golmanovi šanci. Vyrovnání zajistil po rychlé souhře celého útoku Milan – Dekl – Pospec(rozhodčím zvaný Jánošík) posledně jmenovaný důrazem na brankovišti. Jánošík také rozhodl o osudu celého utkání a definitivně překlopil misky vah na naši stranu. Hráči ze severu moravy ho nechali trestuhodně volného a Pospi z prostoru „mezi kruhy“ napálil míček zprvní tak skvěle, že mu sjel po zemi kolem stojné nohy jinak výborného golmana přesně k tyčce. 3-2.

Výsledky prvního dne jsme oslavili v Krčmě na předměstí. Jara s Deklem si zde objednali býčí žlázy. Jediní dva totiž měli koule vychutnat si tuto specialitu. Někteří Skuruti, kteří zjevně neběhali dost si ještě střihli noční bowling.

Ráno jsme uvedli rozlámaná těla do provozu a v 9.00 nastoupili proti papírově nejsilnějšímu soupeři naší skupiny – pořádajícímu oddílu 1.FbK Rožnov pod Radhoštěm. Kluci byli rychlejší, sehranější a celý zápas si udržovali převahu. I tak jsme ale zvládali hrát důstojnou partii a věřím, že ve větším počtu než 8 lidí do pole (Zdenál se zranil) bychom je potrápili mnohem víc. Celý zápas jsme dotahovali vedení domácích. Nejprve Kilo snížil na
3-4 a vyrovnat se nám podařilo šťastným Kubeho gólem. Plichtu 4-4 jsme ale nakonec neudrželi a podlehli jsme 4-5. Rožnov ztrestal vyloučení Mosiho.
Zápas se Zlínem byl vyloženě formalitou. Zlínští dojeli pouze v pěti lidech a fyzicky nám tedy nestačili, což je celkem neobvyklý úkaz. Skóre otevřel Radek ukrytou střelou přes obránce a clonícího hráče. Odevzdaný soupeř pouze bránil a měli jsme tedy dost prostoru a času zkoušet různé herní varianty a hlavně vyzkoušet si postupný útok a připravování šancí. Souhra místy vázla, ale jak říká Jaroslav Hřebík: „Kdo nekazí, patří do cirkusu a ne na florbal“(redakčně upraveno, hovořil pochopitelně o fotbalu – pozn. redakce). Kromě prvního utkání jsme si skutečně zahráli florbal a mohli se těšit nejen z výsledku ale i hry. Poslední utkání skončilo jasným výsledkem 10-1 pro Skurutí válečníky.

Sestava: Franta – Kilo, Radek, Jara – Mosi, Milan, Zdenál, Pospec, Kube, Dekl