2.turnaj – prvá výhra v sezóne

Skurut Hai – K1 Florbal Židenice – 8:5 (2:1, 2:2, 4:2)
online: odkaz
zápis: odkaz

Do zápasu proti papierovému favoritovi sme vstupovali s cieľom prekvapiť. Súper nasadil tri lajny plné divíznych ambícií, Skuruti kontrovali dvojicou Stavaj-Radek.

Ukázalo sa, že aj to môže stačiť. Súpera sme nepustili do vedenia a to bolo rozhodujúce. V polovici zápasu poistil vedenie veľký Áda a zlomil tlak súpera. Spokojný môže byť aj gólman Míra, ktorý si pripísal 2 asistencie na záverečné góly.

Skurutom sa v treťom zápase sezóny konečne podarilo bodovať naplno.

Stále však máme čo doháňať. Historicky je úspešnejší tím zo Žideníc:

Skurut Hai – Bulldogs Brno B – 6:6 (5:2, 0:4, 1:0)

Zápas ako na hojdačke – už po dvadsiatich sekundách sme prehrávali, no už o necelých osem minút to bolo 5:2 pre nás. Dve pasáže v druhej tretiny však Bulldoci využili na dokonalý obrat. Až v samotnom závere sa Richardovi podarilo vyrovnať. Ďalší gól už nepadol a tak aj druhý vzájomný zápas končí nerozhodne.

Aj na druhom turnaji tak berieme bod za remízu. Tentokrát však odchádzame neporazení a z Kuřimi vezieme 4 body.