3.turnaj – doma za 6 bodov

Skurut Hai – Aligators U21 C – 9:5 (2:1, 4:2, 3:2)
online: odkaz
zápis: odkaz

Tradičný súper zo Šlapaníc v úvode sezóny potvrdzoval zlepšenie z minulej sezóny a okupoval horné priečky tabuľky.

Výborný vstup do zápasu znamenal vedenie 2:0 a tak trochu určil ráz zápasu. Vždy, keď sa Aligátorom podarilo priblížiť, prišla rýchla odpoveď. V závere to súper skúsil bez brankára, ale z gólu do prázdnej sme sa po Jirkovej prvej regulérnej asistencii sezóny radovali my. Až 6 rôznych strelcov sa podielalo na úspešnom vstupe do domáceho turnaja.

Dobrý výsledok potvrdzuje aj vzájomná bilancia, proti Šlapaniciam sa nám zatiaľ darí:

Skurut Hai – FBC Sokol Ivanovice na Hané – 9:7 (2:1, 3:2, 4:4)

Ivanovice patria aj v aktuálnej sezóne k stabilne dobre hrajúcim tímom. Je preto možno prekvapením, ako ľahko sme sa aj v tomto zápase dostali do vedenia. Znovu podarený vstup znamenal rýchle vedenie 2:0. V 22. minúte si Dávid po dvoch asistenciách otvoril aj gólový účet a zvýšil už na 5:1. Tu sa zápas lámal a tradične sme súperovi pomohli vrátiť sa do hry. Naštastie sme v ofenzíve boli tak efektívni, že ani diery v obrane, či rozohrávky priamo na súpera nám vedenie v zápase nevzali.

Skuruti tiež dobre využívali cudzinecké kvóty, keď sa na 6 z prvých 7 góloch podieľal aspoň jeden migrant. Navyše sa Dávidovi podarilo prvýkrát v Skuruťom drese zaknihovať hattrick a Denis sa po dlhých 8 zápasoch konečne trafil viac ako raz.

Keď po Jirkovej asistencii (druhá na turnaji) zvyšoval Michal v 39.minúte na 8:4, mohli sme to už v pohode dohrať. To sa ale nestalo. Ivanovice znížili na rozdiel jediného gólu a vyrovnanie bolo blízko. Naštastie sa nám aj v druhom zápase podarilo trafiť prázdnu bránu a po prvýkrát v sezóne tak berieme všetkých 6 bodov.