Jedovnice 30.1.2011

V nedělním turnaji se Skuruti měli střetnout se soupeři ze spodku tabulky. S posledním Lanžhotem B a na hraně sestupu balancujícím Florecem Brno. Nic jsme ovšem neponechali náhodě a domluvili se na předzápasovém soustředění u Jary na chalupě v Bukovině, odkud je to do Jedovnic co by kamenem i Franta dohodil. Hugo s Láňou zajistili bečku Poutníka a chladící zařízení, takže veškerý komfort byl zařízen. Přípravu někteří z nás vzali zodpovědněji než jiní a lopatka u kamen našla své využití i k odlišné činnosti, než jen k vynášení popela:-). V pokročilé fázi večera se Hugo předvedl jako zdatný loutkoherec a značně vláčného Frantu jistou rukou prováděl za límec mezi nástrahami chalupy.

TJ Sokol Lanžhot B 4:10 VSK VUT Skurut hai Brno

(1:5, 2:3, 1:2)

Klání s Lanžhotem, který uzavírá soutěžní tabulku s pouhými čtyřmi body mělo být jednoznačnou záležitostí.

Sudí hned od začátku nastavili přísný metr a už v čase 1:14 byl vyloučen hráč Lanžhotu za sekání. Přesilovou hru jsme využili po patnácti vteřinách. Adam Hollósy vyslal napříč hřištěm přihrávku, která měla extraligové parametry a pro Milana už bylo snadné zasunout míč do prázdné brány. O dvě minuty později jsme opět dostali výhodu jednoho hráče v poli, tentokrát za blokování hole. Využití přesilovky trvalo minutu a zasloužil se o to Mossad. Třetí zářez přidal hned za další minutu Ludánek a zdálo se být rozhodnuto. Život jsme si zkomplikovali sami, když byl vyloučen Adam. Lanžhot svoji šanci využil a nahození od poloviny hřiště zapadlo do branky. Ještě do konce první části odčinil Adam svoji chybu a padajícím listem zvýšil na 4-1. Půl minuty před přestávkou zvýšil ještě Hugo na 5-1.

Vysoké vedení nás poněkud uspalo a probrali jsme se až po dvou slepených gólech a zkrácení náskoku na 3-5. Za brankou se Dekl zbavil protihráče a zcela volný Mossad měl spoustu času na pohodlné zakončení. Za chvíli se prosadil Ludva a po něm si sólíčkem přes celé hřiště a umístěnou střelou udělal radost i Radek.

Ve třetí třetině se Lanžhot už na odpor nezmohl. Neubránili jsme pouze oslabení po Milanově hře na zemi. Ale po jedné brance přidali ještě Hugo a Mossad, který završil hattrick.

Sestava: Libor – Jara, Kube, Radek, Adam – Ludva, Hugo, Milan, Mossad, Láňa, Coach, Dekl

Dekl

VSK VUT Skurut hai Brno 3:2 Florec Brno

Druhý zápas Jedovnického turnaje se nesl ve znamení tradičního derby jihomoravské ligy mužů mezi 6. a 10. nejlepším brněnským týmem. Ano řeč je o zápase mezi VSK VUT Skuruthai Brno a Florecem Brno.

“Ještě se ani nezačalo hrát a už je ze zápasu fiasko” prohlásil Hugo a s milým úsměvem na rtech a klidem v srdci si sedl na střídačku. Příčinou byla Fanova nervozita (neměl zavázané tkaničky – pozn. autora) kvůli dvěma solidním dírám v síťce branky. Začátek první periody se tak pozdržel o několik minut. Od prvního hvizdu se zápas podobal podzimnímu utkání, kdy oba týmy hrály ze zabezpečené obrany, ale mírnou převahu si drželo mužstvo Skurutů. Tradiční intuitivní útočná hra vysokoškoláků narážela dlouho na vzdorující obranu Florecu. V 9. minutě míchal Mossi balonkem za soupeřovou bránou tak dlouho, až si kouč řekl o přihrávku perfektním náběhem osou hřiště a skóroval pod víko. Soupeř si v prvním dějství nevypracoval výraznější příležitost ke skórování, a tak se strany měnily za stavu 1:0.

Ve druhé třetině Skuruti vystupňovali tempo hry a několikrát se trefili do soupeřova gólmana. Vážnějšímu ohrožení chyběla většinou clona na brankovišti. Svou snahou a pílí se však VSK podařilo zvýšit vedení na 2:0 díky Liborovi a Láňovi. První jmenovaný založil útok pohotovou přihrávkou z křídla na půlící čáře, vysunul Láňu mezi obránce a ten si forhendovou kličkou vychutnal bezmocného gólmana. Parádní florbalová akce! Soupeř se ale nevzdal a zvýšil agresivitu před naší brankou. Po střele z křídla a následné dorážce z brankoviště skončilo druhé dějství těsným rozdílem 2:1.Taktika VSK do třetí periody byla jasná. Důraz před vlastní brankou, zjednodušení přechodu do útoku a větší tah na bránu. Florec se za celý zápas neprosadil kombinačně, a proto se omezil na nahazování a následnou trmu vrmu. Bohužel tato taktika zajistila vyrovnání stavu na 2:2. Opaření Skuruti mohli i prohrávat, když pustili do opakovaného zakončení dvojici soupeřových křídel. Zápas se začal přiostřovat, což jsme si nenechali líbit a Mossi solidně naložil protihráči Dýrovi. Ten neunesl nervy, přešel do střehu (základní postoj historického šermu – pozn. autora) a provedl plynulý a razantní výpad na hlavu. Celá akce skončila vyloučením na obou stranách a hrou 4 na 4. Když už vypadalo, že se budou body dělit, předvedl Mossi všem zúčastněným jaký je kabrňák a po přihrávce z volného úderu rozhodl zápas střelou k tyči. Zajistil tím prodloužení vítězné série již na 13 zápasů a udělal tak radost všem spoluhráčům i divákům.Branky:1:0 Kouč (as. Mossi) 1. třetina, 2:0 Láňa (as. Libor) 2. třetina, 2:1 2. třetina, 2:2 3. třetina3:2 Mossi (po nahrávce z volného úderu) 3. třetina