Morkovice 15.1.2011

VSK VUT Skuruthai Brno   5:2   Fbš Hattrick Brno

(1:1,3:1,1:1)

Kila navíc po vánočním obžerství. Hattrick Brno B. Permanentní převaha soupeře. Nečekané vítězství Skurutů. To je stručná charakteristika premiérového zápasu v roce 2011.

Prakticky od úvodního hvizdu jsme tahali za kratší konec provazu. Hráči Hattricku nás předčili ve všech herních činnostech – v rychlosti, tvrdosti, technice i týmovém pojetí. V čem jsme měli navrch byl jedině soustředěný výkon Františka v brance a četnost faulů. Zakrátko došla rozhodčím trpělivost a Rezovo dvouminutové vyloučení protivník ztrestal gólem v početní výhodě. Náš vyrovnávací gól se zrodil téměř z ničeho, ovšem nebyla to žádná haluz! ale pečlivě nacvičený signál:-). Milan z volného úderu v rohu nahodil míč vzduchem před branku. V následné trměvrmě se nejlépe zorientoval Hugo a nadvakrát překonal golmana. Po změně stran jsme si za hlavní cíl vytyčili vyrovnat se důrazu a tvrdosti soupeře. To se jakž takž podařilo, ale ve všem ostatním nás Hattrick stále přehrával – kromě využívání šancí. 80% času jsme běhali bez balonku a snažili se vykrývat střelecký úhel bekům soupeře. Když už nebezpečná střela prošla poradil si s ní výborně chytající Franta.

K míči jsme se stále dostávali sporadicky, ale i naše ojedinělé výpady znamenaly pro branku hattricku nebezpečí. U odraženého míčku se v prostoru „mezi kruhy“ ocitl nejdříve Mossad a poslal nás do vedení. O dvě minuty později využil stejný hráč neorganizovanosti soupeře a rychlou střelou z volného úderu zvýšil vedení na 3-1. V jedenácté minutě druhé třetiny se povedl průnik naší obranou Kopřivovi a bekhandovým blafákem snížil na 2-3. Už za čtyřicet vteřin ale těžil z chyby soupeře Pospec a umístěnou střelou nedal golmanovi šanci.

Ve třetí třetině jsme s vypětím všech sil hlídali dvoubrankový náskok. Franta ale všechno pochytal a Hugo ještě přidal pojistku do prázdné brány. Premiéru za skurut si odbyla nová posila do obranných řad Adam Hollósy. Překvapivou výhru 5-2 sledoval i manažer Glotz se svojí squaw. Howgh!

TJ Sokol Adamov  4:8  VSK VUT Skuruthai Brno

(0:0, 2:2, 2:6)

Sokol Adamov je pro nás zajímavý soupeř. Při posledním měření sil v Jedovnicích nás zaskočil a ještě na začátku druhé třetiny vedl 3-0, pak jsme se ale rozstříleli a za necelých osm minut nasázeli 6 branek.

Dnešní utkání v mnoha věcech připomínalo předchozí duel. Po nervózní bezbrankové první části sice skóre otevřel Mossad, ale sokoli během tří minut otočili skóre. Naštěstí jsme krátce na to dostali výhodu přesilové hry. Radek rozehrál volný úder ideálně na volného Milana a ten poslal svoji navštívenku přímo do horního růžku.

Do třetí části vstupovaly týmy za stavu 2-2 a vše bylo otevřené. Během zápasu jsme sice měli více ze hry, ale převahu jsme dlouho nedokázali zúročit. Třetí třetina nám ovšem vyšla. Neuběhly ani dvě minuty a díky Mossadovi překlápíme skóre na naši stranu. Hned za minutu jistí Dekl vedení po Rezově zpětné nahrávce. Za další minutu zvyšoval Coach, který využil Pospecovu nahrávku zpoza branky a jak se později ukázalo vstřelil vítězný gól. Další tři branky ještě nasázeli Mira, Libor (v samostatném úniku chladnokrevně zavěsil přesně k tyči) a Dekl. Soupeř si připsal ještě dva zásahy a na konci střetnutí svítil na ukazateli stav 4-8 ve prospěch Skurutů.

Vítězství nad Adamovem zaokrouhlilo sérii výher Skurutu na 11 a zároveň jsme si vypracovali pětibodový náskok na čele prestižní soutěže, kterou jihomoravská liga mužů bezpochyby je.