Lužice 19.2.2011

VSK VUT Skurut Hai Brno 2:6 Fbc Sokol Ivanovice na Hané

(0:1, 1:3, 1:2)

Konečně to přišlo. Konec série výher mužstva skurutů. Naše neporazitelnost ukončili Sokoli z Ivanovic na Hané válčící o záchranu, kteří podali urputný bojovný výkon na samotné hranici pravidel.

V nejmenší hale soutěže, která má snad i výjimku z pravidel, jsme nastoupili proti předposlednímu týmu ligy jako papíroví favorité. Zápas pro nás nezačal úplně špatně, šance byly, ale nedařilo se nám trefovat branku. Zato soupeř se prosadil hned z první vážnější příležitosti. Volný úder od mantinelu jsme nepokryli a střela jednoho ze sokolů si našla cestu do růžku Frantovy brány. Od této chvíle se na naše hole začala lepit nervozita, které jsme se nezbavili po celý zápas. Jakákoliv snaha konstruktivně založit útok, byla většinou přerušena zákrokem Ivanovických, kterým bylo opravdu zcela jedno, jestli je to faul nebo ne. Při takovém stavu se hraje opravdu těžko a právě z tohoto důvodu existuje v pravidlech dvouminutový trest za opakované přestupky. Tuto informaci ovšem někdo sdělil rozhodčím zřejmě až před třetí třetinou. Zápas se mezitím vyhrotil do té míry, že jsme začali oplácet, hádali se s rozhodčími a nesoustředili se na hru. Do souvislého tlaku jsme nebyli schopni se dostat a když už jsme chvíli obléhali bránu sokolů, nedařilo se nám míček ani pořádně nahodit do brankového prostoru, natož gólmana ohrozit přímou střelou. Každou nepovedenou střelu do zahuštěného kolbiště před brankou pak trestali Sokoli protiútokem do naší obrany.

Takovéto zápasy rozhoduje bojovnost, vůle a agresivita v osobních soubojích (nikoliv po nich) a v těchto činnostech, musím přiznat, měli po celý zápas převahu hráči Ivanovic. Otázkou zůstává jak by utkání dopadlo v hale větších rozměrů. Malé parametry Lužické haly ovšem naplno využili Sokoli a zvítězili zaslouženě.

Střelci: Milan(Ludva), Mossad(Dekl)

Sestava: Franta – Kube, Jara, Radek – Ludva, Milan, Libor, Dekl, Hugo, Reza, Mossad

SK Florbal Sivice 6:3 VSK VUT Skurut Hai Brno

(2:0, 2:1, 2:2)

Druhý zápas byl už trošku jiná káva. Také bojovný, ale o poznání techničtější, ale bohužel pro branku soupeř jsme opět nepředstavovali takéové nebezpečí jak by jsme si přáli a jako jsme tomu byli zvyklí v dosavadním průběhu sezóny. Nutno podotknout, že Sivice se s sebou do Lužic přivezly solidní formu a mnoho nám toho během utkání nedovolily. Od začátku měli převahu, kterou v první třetině vyjádřili i dvěma přesnými zásahy. Jiskřičku naděje vykřesala ojedinělá akce, při které byl v jasné příležitosi faulován Dekl. Sudí nařídil trestné střílení a sám faulovaný ho proměnil s nejistotou sobě vlastní. Do zápasu už jsme se ale nedokázali vrátit. Sivice přidaly v každé třetině po dvou gólech a tak trefy Huga a Milana ze začátku třetí třetiny pouze zmírnily naši porážku 3:6.

Střelci: Dekl, Hugo(Dekl), Milan (Ludva)

Celkově nepovedený turnaj měl ještě nepříjemnou dohru v kabině. Frustrace z nepovedeného dvojzápasu se projevila ostrou výměnou emocemi nabitých názorů, po které víceméně rezignoval dosavadní trenér a zároveň i vedoucí mužstva Mossad. Za úsilí, které pro nás všechny během sezóny vynaložil(ať už jde o vedení tréninků, nebo organizaci výjezdů a v neposlední řadě nové dresy) mu patří velký dík.