Rozhovor s hráčem víkendu

Daniel Kubíček (Kube)

Ahoj Kube, byl jsi novinářskou sekcí vyhlášen hráčem víkendu. Určitě víš proč. Jaký to byl pocit vstřelit první soutěžní branku v kariéře?

To je milá zpráva, to jsem ani nevěděl. Jinak vstřelit první gól je super, a myslím že kdo byl na zápase tak mohl vidět moji radost. Důležité ale je, že jsme zápas týmově zvládli a vyhráli.

Jak Ty osobně jsi viděl obě víkendová utkání proti Bučovicím, které letos nehrají tak vysoko jako minulé ročníky a proti tréninkovému rivalovi z Telnic?

Zápas proti Bučovicím byl velmi vyrovnaný, ale bučovice se nechaly nesmyslně vyloučit do tří a z toho jsme dali rozdílový gol a tento výsledek jsme díky zákrokům gólmana a dobré defenzívě celého týmu naštěstí udrželi.
Proti Telnicím nám sedly výborně první dvě třetiny. Trošku jsme se ale nechali uchlácholit stavem 6:2 a v poslední třetině jsme nechali příliš hrát soupeře a zápas korigovat.

Pamatuju si, že vítězství nad Bučovicemi jsi zachraňoval v poslední minutě neortodoxním zákrokem “stoličkou” a střelu mířící mezi tyče jsi tečoval mimo. Je to tak? Děláš tyhle zákroky v nouzi často?

Kromě standartních situací se snažím vždy bránit vestoje, takže to často nedělám. Ale v této situaci jsem byl od útočníka daleko a už jsem viděl jak napřahuje na střelu tak jsem zaklekl a doufal že mě neprostřelí. To, že jsem zabránil gólu jsem viděl až následně, když jsem se ohlédl a za mnou byla jen prázná branka.

Jak vidíš šance Skurutů na postup, teď když zbývají 4 utkání do konce a jak my, tak Hattrick máme docela těžký los?

Težký los to možná je ale na to se nelze vymlouvat. Šance je tak 50 na 50, protože Hattrick hodně, hodně stojí o to aby postoupil.  Klíčový bude jednoznačně následující turnaj kdy hrajeme s Hattrickem přímo o postup.

A teď něco osobnějšího. Jak se Ti hraje s parťákem Jarou? Máte v obraně nějak rozdělené role? A co říkáš na návrat Henryho do sestavy?

S Jarou se hraje výborně, řekl bych že hrajeme podobný styl a dobře se doplňujeme. Ale na tomto turnaji jsem hrál s Radkem, který skvěle kryje míček a ještě lépe střílí. No a Henry tam jsou vidět zkušenosti. Přijde na turnaj, odehraje jej bez chybičky. Je skvělé že hraje v našem týmu.

S tím nelze než souhlasit. Máš v lize nějaký neoblíbený tým, proti kterému se Ti špatně hraje? A naopak, je nějaký soupeř kterého máš vyloženě rád?

Těžko soudit. Nějak vyhraněné to nemám. Dobrý zápas býva s Florecem, je to takové Brněnské derby. Obecně se ale špatně hraje v malé hale jako třeba Lužice, kde není na nic čas ani prostor.

Lužice, to už je kapitola sama pro sebe. Díky za rozhovor a ještě jednou gratuluji k premiérové brance, která byla zároveň stým zásahem Skurutů do sítí soupeřů v letošním ročníku Jihomoravské ligy mužů. A ještě poslední otázka? Už jsi vypil šampaňské, které jsi dostal za zmiňovaný gól?

Ještě ne, chci to oslavit společně s klukama, takže ho vezmu ve čtvrtek.