Turnaj 3. Ligy mužů 27.10.2012

Pořadatelství  turnaje 5. A 6. Kola 3. Ligy mužů tentokrát připadlo na družstvo Skurut Hai Brno. Pořádali jsme opět v naší domácí hale VUT pod Palackého vrchem. Na důvěrně známém povrchu, který by měl být naší výhodou, jsme se střetli s FBK Slováckým Spartakem Hluk a dosud vedoucím týmem soutěže Fbš Hattrick Brno.

Vstup do utkání proti Hluku se Skurutům mimořádně vyvedl. Rychlé vedení 3-1 bylo zasloužené, do konce třetiny však nevydrželo. Soupeři se podařilo snížit na 2-3. Druhá třetina pak skýtala zcela jiný obraz hry. Mužstvo ze Slovácka Skuruty často přibilo k jejich vlastní brance a dusilo je dlouho jako hodně tuhé hovězí. Výsledkem bylo přetočení skóre a vedení hostů v poměru 3-5. Vymanit se z florbalového papinova hrnce se brňákům podařilo až v posledních třech minutách prostřední části hry, kdy snížil. Třetí třetinu už byla hra vyrovná a snaha domácích byla korunována ziskem prvního bodu v sezoně za remízu 6-6.

V posledním utkání dne se proti sobě v malém brněnském derby postavil lídr tabulky Hattrick a doposud poslední Skurut Hai. Začátek utkání odpovídal postavením v tabulce a Hattrick byl výrazně iniciativnější. Přesto ho Skuruti zaskočili šťastným gólem. Vedení ovšem nevydrželo dlouho a herní převaha Hattricku se projevila vedením 3-1. Přestože Skuruti tahali po většinu utkání za kratší konec, šancí na vstřelení gólu si vytvořili dostatek. Větší štěstí či kvalita v koncovce mohly znamenat i mnohem překvapivější výsledek než poctivě vybojovanou remízu 7-7. V souboji prvního s posledním tak papírový favorit ztratil první body v sezoně a Skurut neprohrál podruhé za sebou, ikdyž poslední místo v tabulce zatím neopustil.