Pohár 2012 Holešov

Příprava na ročník 2012-2013 se pro Skurut vyvíjel velice rozmanitě. Již tradiční soustředění v Pohořelicích, které se odehrálo standartně víkend před pohárovými kláními, leccos předznamenalo. Nekompletní a stále se měnící sestava spolu s neuspokojivými výsledky i hrou v přátelských utkáních proti Telnicím a domácím Lupenům Pohořelice, měly za následek pokleslou morálku a minimum entusiasmu v týmu.

Toto krušné období naštěstí trvalo jen do pohárové soboty. Tři odvážní – Kube, Dekl a nová ostravská akvizice Tim – se vydali na pouť do Holešova již v pátek a to malým vandrem přes Hostýnské vrchy. Řádně odpočatí spánkem na autobusové zastávce a s psychickou vzpruhou načerpanou na známém poutním místě – svatém Hostýnu (zejména v občerstvovně s čepovaným Zubrem) tak byli připraveni nastoupit do prvních ostrých zápasů v letošní sezoně. Přestože je pohár brán především jako příprava na sezonu a zároveň tmelící akce, rozhodně výsledek není druhotnou záležitostí a tak byl cílem postup do druhého kola.

V prvním střetnutí Skuruti stanuli proti dosud nepoznanému soupeři z Vysokého Mýta. O vyrovnaném průběhu utkání svědčí i konečná remíza 4:4. Sice jsme třikrát vedli, ale nakonec nám i bod udělal radost po premiérové brance Miry Mošata v našem dresu, který využil přesilovou hru. Druhým soupeřem byli kluci ze Slavkova, naši dobří známí. Převaha Skurutů byla od začátku jasně patrná a Slavkov držel bezbrankové skóre díky vynikajícímu výkonu gólmana Šíchy. Nakonec po Deklově dorážce Mossadovy střely kapituloval a stálý tlak, ikdyž místy bezzubý vyústil ve vítězství 3:1.

Večer po utkáních jsme se odměnili pizzami (flambovanými?!) a večer probíhal vklidu, dokonce došlo na drobnou družbu s nadcházejícím soupeřem Štěpánkovicemi. V prvním nedělním zápase jsme právě proti zmíněným Štěpánkovicím dlouho tahali za kratší konec provazu. Ve druhé třetině se ale zranil Dekl (prasklá nártní kost) a proházení formací jednoznačně prospělo. Ve třetí třetině jsme třemi brankami otočili skŕe na 6:5 a Štěpánkovice musely vynaložit veškeré úsilí aby dokázali srovnat. Bohužel se jim to povedlo a rozešli jsme se smírně 6:6. V posledním zápase, oslabeni o Tima s virózou a Dekla bez nohy, Skuruti bojovali proti pořádajícímu oddílu z Holešova. Náš ligový sok nebyl v obvyklé formě, ale zredukovaná sestava (zhruba na třetinu vypadl i Coach, jemuž pocuchali nos tak, že musel být ošetřen) nedokázala početní přesile vzdorovat a Skuruti podlehli 2:7.