4.turnaj – druhá prehra sezóny

Skurut Hai – Orel Dolní Bojanovice – 6:7 (0:1, 2:2, 4:4)
online: odkaz
zápis: odkaz

Veľmi rozpačitý zápas sme odohrali proti Dolním Bojanovicím. Časté straty balónu a nedôraz od útočníkov pri bránení rezultoval do 7 zbytočných gólov. Celý zápas sme doťahovali náskok súpera. Je síce pozitívne, že sa nám až 5krát podarilo zabojovať a vyrovnať. Rovnako je dobré, že sme boli efektívni pred súperovým brankárom – až 3 góly sme do brány dotlačili po tečovanej strele. V záverečnej tretine sme šli po parádnom Hotyho voleji aj do vedenia, ale ani to na hre nič nezmenilo.

100 sekúnd pred koncom hosťujúci Jansa svojím tretím totožným gólom za 7 minút defacto sám rozhodol o tom, že ani na tretí pokus sa Skurutom Dolní Bojanovice poraziť nepodarilo.

Skurut Hai – Hornets Brno ZŠ Horní B – 6:4 (4:0, 1:1, 1:3)

Po nie úplne dobre odbránenom zápase prišli pokyny sústrediť sa na útok a obranu nechať na golmana. A ono to fungovalo excelentne! Skuruti odohrali jednu zo svojich najofenzívnejších tretín vôbec. Keď sme v 5.minúte viedli už 3:0 a počet šancí nešlo ani spočítať, mohlo sa zdať, že konečne odohráme pohodový zápas. Stavaj už v prvej tretine kompletoval hattrick, keď mu postupne asistovali Tom, Fantič a Radek. Len 4 vstrelené góly v tretine však boli vzhľadom na počet šancí skôr sklamaním.

Druhá tretina bola obojstranne letargická. Dlho sa nedialo absolútne nič, čo vzhľadom na stav nebolo až tak zlé. Navyše v jej závere dostali Skuruti možnosť presilovky. Radek si skúsene počkal na moment, kedy brankár nevidel nič a poľahky upravil na 5:0. Už po 16 sekundách dostal Stavaj možnosť pridať gól z trestného strieľania, kedy bol Hugo usekaný o možnosť skórovať do prázdnej brány. Stavaj ale po ponúknutú šancu nevyužil, čím sa pripravil o koncoročné prémie. Jednalo sa o jeho vôbec prvý nepremenený nájazd v lige po predchádzajúcich 7 úspešných pokusoch. Trest prišiel okamžite, prešlo ďalších 23 sekúnd a Hornets využili dieru v obrane na zníženie skóre.

Tretia tretina začala famózne a Hornets sa po ďalších dvoch chybách pri preberaní hráča dostali na rozdiel dvoch gólov. Našťastie sa prebudila čobolajna: vyhrané buly na obrancu – prihrávka na Ádu – ten posunul na Dávida a ten bez náprahu od ľavého mantinelu zavesil ukľudnujúci gól. Celá akcia trvala presne 8 sekúnd.
Zvyšok tretiny však bol nervózny, súper bol v zápase a veľa nechýbalo, aby sa dostal k vyrovnaniu. Náskok však bol dostatočný a tak s tým nič neurobil ani gól hráča s číslom 27, ktorý sa najrýchlejšie dostal k balónu v bránkovisku, s rutinérskym kľudom nedal Mirovi žiadnu šancu a znížil na konečných 4:6. Gratulujeme Matějovi k prvému gólu v sezóne. Po overení štatistík sa Matěj stal len 6.skurutom s oficiálne zapísaným vlastencom. Podobný kúsok sme naposledy videli v roku 2016, kedy Kuki legendárnou malou domov prekazil Mirovi čísté konto (zápas skončil 9:1, odkaz na video tu).

Hornets sa pokúsilo odvolať golmana a vyrovnať. Keď nestačila hra v 6, tak skúsili aj v 7 a Skuruti tak vďaka presilovky dohrali zápas relatívne v kľude a zapisujeme tak dôležité tri body.

Liga je po 8 odohraných zápasoch jextrémne vyrovnaná. Strata Skurutov na prvé miesto je len 7 bodov (navyše máme 2 zápasy k dobru), rovnakých 7 bodov však činí aj náskok na posledný Košér.