8. turnaj – Znojmo

Skurut v priamom súboji o čelo tabuľky predviehol zlepšený výkon, na Znojmo to ale nestačilo. Rozdiel sa ukázal v efektivite pri zakončení, Skuruti opäť nedokázali streliť viac ako 4 góly aj napriek mnohým príležitostiam. Znojmo naopak dokázalo byť produktívne a svoje brejky využilo.
https://online.ceskyflorbal.cz/20182019/online-244530.htm

– Vládíku, ako by si zhodnotil sobotňajšie zápasy?
V: První zápas jsme začali výtečnou taktikou jako proti Zastávce. Tedy během krátké chvíle jsme prohrávali 5:0. Potom Hugo vymyslel zlepšovák, že bychom mohli začít běhat. Fungovalo to, dali jsme góly, odvážní jedinci by mohli říct, že jsme byli chviličku lepší. A když už to začalo vypadat nadějně, tak jsme zase začali hrát blbě a asi zaslouženě jsme prohráli. U druhého zápasu šlo (alespoň ze začátku) vidět, že jsme chtěli vyhrát. I když jsme zase prohrávali, tak jsme dokázali srovnat a nebyli jsme horší. Potom nastalo několik okamžiků, kdy jsme si začali (podle mě mnohdy oprávněně) stěžovat na rozhodčí, což byla cesta do … Byli jsme nasraní, koncentrace zmizela a Znojmo dokázalo “dva na jednoho” vždycky potrestat gólem.

– Zabehal si si?
V: Tak určitěéé. Neklouzalo to, takže to bylo supr.

– Proti Znojmu to vypadalo, že znovu vieme byť nebezpeční, výsledok tomu moc neodpovedá. Kde sa stala chyba?
V: Opravdu hodněkrát jsme “zapomenuli” na půlce míček, z čehož vznikl protiútok a gól. A tím pádem celá morálka šla do … Nedařilo se nám dávat góly tak, jako v minulých zápasech. V posledních zápasech jsme nedali nikdy více než 4 góly (z kraje sezóny jsme dávali běžně 7).

– Našiel by si na víkende nejaký pozitívny moment?
V: Tak určitěéé. Viděl jsem prasknout 4 hokejky během 150 minut. To už asi nikdy neuvidím. Nikdo si neudělal žádný vážný úraz, ti šťastnější si připsali další kanadský bod.

– Veríš tímu pred posledným súťažným víkendom?
V: Ano. Konečně se nebudeme stresovat o první místo, to je beznadějně v tahu. Máme možnost začít běhat od začátku zápasu (ne až od půlky) a nastřílet hodně gólů.