8. turnaj – Patriots Brno

Domáce kolo Skuruti začali proti tímu Patriots Brno. Bohužial sa opakoval štart so Zastávkou a Skuruti rýchlo prehrávali 0-5. Potom sa hra mierne vyrovnala, ale na body to nestačilo. Skuruti doma padli 3-7.

https://online.ceskyflorbal.cz/20182019/online-244537.htm

Čo na výkon hovorí najproduktívnejší nahrávač tímu, Fantič?

– Máme za sebou nie úplne podarený víkend. Ako by si zhodnotil zápasy?
F: Nemyslím si, že bychom odvedli špatný výkon, především v zápase proti Znojmu to nebylo tak jednoznačné, jako se z konečného stavu zdá. Jako jeden z mála týmů z první části tabulky máme konstantní tým, který nepracuje se základnou hráčů z vyšších nebo juniorských lig. Hrajeme stále ve stejné sestavě od začátku do konce sezóny a mám pocit, že na každý turnaj přijedou soupeři v jiné sestavě a ještě o něco silnější.
– S Patriotmi sme začali doťahovať až od stavu 0-5. Bola ešte šance na obrat?
F: Vstupy do zápasů (a do třetin=D) nejsou naší nejsilnější stránkou, někteří z týmu jsou přemotivovaní a nervózní. Šance na obrat je vždy, myslím si, že jsme mentálně velice silný tým, který se dokáže vyhecovat (klidně i uměle =D) k dobrým výkonům v ostatních třetinách.

– V prvej polovici sezóny sa Skurutom darilo vyhrávať vyrovnané zápasy, potom prišiel zlom. Kde vidíš zmenu?
F: Zlom vidím v zimní přestávce, která byla pro Skuruty delší než pro ostatní týmy. Sledovali jsme výsledky zápasů a přitom počítali a počítali a nesoustředili se na vstup do druhé části sezóny, kdy na tréninky chodil nestandartní počet lidí a nehráli jsme v lajnách tak, jako tomu je na zápasech. Samozřejmě ve spojení s tím, že ostatní týmy s koncem sezóny hráli lépe a lépe, jak jsem zmiňoval v prvním bodě.
– Na turnaji sme mali fotografa. Pripravil si pre nás ďalšiu momentku?
F: Na momentky se vždy rád těším, ale doufám, že jsem si tentokrát dal na Míšovu mamku pozor =D Byl bych rád, kdyby se našly nějaké nestandardní fotky i ostatních hráčů, děkuji =D

– Čo zmeniť do posledného turnaja, aby sme sezónu dohrali so cťou?
F: Mrzí mě, že se posledního turnaje nezúčastním, nehrajeme o čest, ale stále věřím, že o postup! Na začátku sezóny jsme nabrali nové šikovné hráče do obrany. Myslím, že nyní je naší slabou stránkou malý počet koncových hráčů. Nemůžeme jako tým hrát na to, zda Denis při prvním vhazování zlomí svoji hůl nebo ne! Možná bych se nebál posunout Radka N. do útočné formace k Laščovi a našemu speeďákovi, je potřeba zvednout střeleckou úspěšnost druhé formace. Do další sezóny bych rád oslovil Martina S. který je bojovným, koncovým a hlavně důrazným hráčem, to je to co nám chybí. Jsme tým baletek a princezen, kde nás jedno ,,nepísknutí“ sporné situace dokáže zcela rozložit.
Tímto přeji celému týmu, aby si v následujícím turnaji dobře zahrál a hlavně přivezl 6 bodů.