AFL – 1.kolo

Po minulé vydařené sezóně, kdy se výběr Skurutů probojoval až do finále AFL, byli všichni natěšení na první turnaj nové sezóny, který se konal tuto sobotu a čekaly nás jenom 2 zápasy. Někteří hráči základní sestavy si vymysleli výmluvy aby nemuseli přijít, tak jsme ještě před turnajem museli na poslední chvíli lepit sestavu. Obzvlášť hráč pražské divize Denis Ligas zklamal, když upřednostnil nudné šipky před tímto krásným sportem. Pokuty v excelu se tak už plní od začátku sezóny.

Skurut Hai – Děda Gulliver 5:9
První zápas nás čekal již tradiční soupeř, se kterým jsme se potkávali už minulou sezónu. Začátek byl slibný, již po první akci jsme šli po pár vteřinách do vedení, ale soupeřova odpověď byla úplně stejně rychlá. Soupeři se následně dařilo držet vždy alespoň jednogólový náskok a Skuruti museli dotahovat. To se ve druhém poločase povedlo a za stavu 5:5 jsme věřili v obrat. Soupeř ale uplatnil své zkušenosti a 4 góly si pojistil výhru.
Branky: Michal Repko 2x, Radek Novák, Zdeněk Póč (alias Hugo), Martin Mošat

Skurut Hai – Fbc Salesko 9:3
Druhý zápas už Skurutům vyšel podstatně lépe. Soupeře jsme od začátku v podstatě, až na pár ojedinělých akcí, k ničemu nepouštěli a mačkali ho v jeho obranném pásmu. Drtivým tlakem jsme docílili postupně 9ti vstřelených gólů a pojistili si tak první 3 body v letošní sezóně AFL po velmi dobrém výkonu.
Branky: Michal Repko 5x, Zdeněk Póč 2x, Adam Trllo, Jakub Slavíček

V nejbližší době čeká Skuruty také první turnaj Jihomoravské ligy mužů, a to konkrétně 26.9. na domácí palubovce pod Palackého vrchem. Hraje se v 9:00 a 13:30, tak přijďte nasát atmosféru pravého Skurutího válce naživo!