Dekl? To jsem přece já…

…a kdo jsem já je filosoficky náročná otázka a za 35 let jsem na ni vlastně odpověď nenašel.


Po prepočítaní štatistík sme zistili, že Viktor “Dekl” Čermák v uplynulej sezóne úspešne pokoril hranicu 300 ligových bodov v drese tímu Skurut Hai. Podarilo sa mu to hneď v prvý hrací víkend. V zápase proti Šlapaniciam najprv vyrovnal na 3:3, aby následne prihral Stavajovi na 6:3 a dosiahol tak 300 bodovú hranicu. Svoj účet v zápase uzavrel gólom na 8:3. 

Štatistiky Skurut Hai

D: Pamätáš sa na svoj prvý zápas / gól za Skurut?
Dekl: První bod ani gól si nepamatuju, protože v prvním zápase jsem chytal. Bylo to proti Telnici a prohráli jsme 8-2. Pamatuju si jak v tomto utkání Kouč trefil šibenici od půlky na 1-0 a Telnickým spadly brady. No…pak nás přejeli.

D: Neľutuješ, že si zmenil post golmana za útočníka?
Dekl: Post brankáře jsem opustil kvůli operaci ramene. Začínal jsem v obraně kde jsem se naučil pracovat s hokejkou a po pár letech jsem šel na centra. Dlouhou dobu jsem měl na křídle Mosiho a to nám moc dobře fungovalo. Tenhle přestup mi navíc asi zachránil kolena. Takže rozhodně nelituji. Do brány už bych se vrátil jen z nostalgie.

rok 2008 – Dekl, Kouč a Mosi

 

D: Ako sa ti podarilo dosiahnuť 300 bodov?
Dekl: Měl jsem dobré spoluhráče. Herně nejlepší bylo podle mě období, když jsem byl v lajně s Pospecem a Mosim a v beku za námi váleli Jara s Radkem.

D: Máš radšej góly alebo prihrávky?
Dekl: Raději než dát gól do prázdné mám rád tvoření hry, souhru. Těžko se to vysvětluje, ale nejlepší je, když přijdeš s nějakou myšlenkou a spoluhráči ji pochopí… nemyslím jen tradiční narážečku, to je první level a je super když funguje, ale když se povede delší série nahrávek až k zakončení, je to balzám. A je jedno, jestli jsem u zrodu té akce nebo jen jednou dobře vrátím balón a už to funguje dál beze mě.
Taky rád nahrávám do vyložených pozic, připravit gól tak, aby s tím zakončující hráč měl co nejmíň práce je taky příjemný.

Štatistické potvrdenie Deklových slov. Pomer gólov a asistencií (G/A) je vzhľadom na útočníka vzácne vyrovnaný:

Štatistiky hráčov, ktorí odohrali viac ako 20 zápasov a vstrelili viac ako 10 gólov

 

D: Máš v pamäti nejaký svoj konkrétny gól alebo asistenciu?
Dekl: Konkrétní gól ani asistenci asi v hlavě nemám. To tě zklamu. Pamatuju si víc góly spoluhráčů.

D: Tak daj, ktorý je ten šťastný?
Dekl: Vzpomínám si na Jaruv gól necelou minutu před koncem, proti Psycho Horní vyrovnával bombou do šibenice, z těžké pozice, blízko půlky a ještě od mantinelu…a to mi připomnělo tedy neskromně jeden můj gól…právě Jarovi jsem přihrál ze středu a šel si k manťáku a běžel s ním rovnoběžně k brance. Vrátil mi balon tak ideální rychlostí podél manťáku, že jsem si ho nechal jen projet za zády a v plným běhu ho napálil z první do vinglu.
D: To je krása. Už len video by to chcelo.
Dekl: Přesně, to byl regulérně gól z extraligy. Chápeš, ten míček šel z backhandove strany…Těžký, jako hodně těžký.
 
D: Veríš si na ďalšiu stovku?
Dekl: Na další stovku si věřím pouze v případě, že vydržím stejně dlouho jako legenda Hugo. Jinak ne.
 
D: Ako sa udržiavaš vo forme?
Dekl: Ve formě se teď nijak neudržuju a myslím, že to je dost vidět. Potřeboval bych tak 15kg shodit.
 
D: Ako dopadnú skuruti v sezóne 2020/21?
Dekl: V nadcházející sezóně budeme rádi, když se udržíme. Potřebujeme zapracovat na organizaci hry, zejména v obranné fázi, ideálně doplnit kádr o kvalitní beky s dobrou rozehrávkou aby fungovaly celé pětky kompaktně. Vepředu jsou mlaďoši šikovní, ale chybí mezihra a klid na balónu. Aby mohli borci vrátit balón zpět, když útok nikam nevede a zkusit to jinak. Jsme celkově málo na míčku a nemáme hru takzvaně pod kontrolou. Spoléháme na brejky a individuální dovednosti, což nemusí stačit.
 

Profil hráča
 Hráč Viktor Čermák
 Číslo #19
 Ročník 1985
 Skurutom od roku 2006
 Pozícia center

 

Základné štatistiky
 Zápasy 207
 Góly 161
 Asistencie 147
 Body 308
 Trestné minúty 60
Špecialitky
 Góly v presilovke 12
 Góly v oslabení 2
 Víťazné góly 11
 Hattrick 17
 Najviac gólov v zápase 4 (4x)
 Najviac asistencií v zápase 4 (3x)
 Najviac bodov v zápase 7 (1x)
 Góly z trestného strieľania 3