AFL – 2. turnaj

Uplynulý víkend proběhl 2.turnaj AFL, což byla pro všechny z nás zase na nějakou dobu poslední možnost si zahrát florbal. Jako vždy byli na amatérku samozřejmě všichni natěšení a tentokrát nepřistálo na našem stole ani moc omluvenek. Tradičně ovšem nezklamala opora týmu Matěj Urbánek, který dal přednost víkendu stráveným s dětmi na softbale, což je jeho oblíbená kratochvíle. První zápas začínal už v 8:00, takže nás neminulo brzké ranní vstávání, ale všichni zvládnuli přijít včas. Ještě před začátkem zápasu někteří nejmenovaní Skuruti zažili šok když zjistili, že se nikde nečepuje pivo. Řešení se ovšem našlo a během dvojzápasové pauzy stačili kluci obstarat pivo v plechu z nedalekého supermarketu, což vzbudilo rozruch i u ostatních týmů, které hlasitě záviděly.


Skurut Hai – FBC Luckers 7:2

První zápas jsme nastoupili proti zatím poslednímu týmu tabulky naší ligy. Průběh zápasu tomu odpovídal. Soupeř nehrál úplně špatně, ale postupně mu začaly docházet síly a nám se naskytl prostor ke kombinaci. Proběhlo pár krásných akcí, padlo 7 gólů do soupeřovy sítě a bylo o osudu zápasu rozhodnuto. I soupeři se podařilo vstřelit 2 hezké góly, a tak ani oni neodcházeli s prázdnou.

Góly: Michal Repko 3x, Radek Novák 2x, Denis Ligas 2x


Skurut Hai – Hattrick Brno 6:5

Druhý zápas už byl podstatně těžší. Soupeř nastoupil v nadupané sestavě a bylo to znát. Celý zápas byl tuhý boj a byla to přetahovaná o každý balón. V závěru druhého poločasu soupeř odskočil na rozdíl jedné branky a se Skuruty už to vypadalo bledě. Stala se ovšem věc ve Skurutech nevídaná, zápas jsme dokázali otočit. Radek Novák nejprve půl minuty před koncem po krásném křižném pasu při hře bez gólmana trefil odkrytou bránu (chudák soupeřův gólman toho přes stínícího Ádu moc neviděl), načež za dalších 15 sekund vymíchal obranu soupeře a zavěsi pod víko. Soupeř už neměl čas na zareagování a Skuruti tak brali 3 vybojované body.

Góly: Radek Novák 2x, Denis Ligas 2x, Michal Repko 2x


Skurut Hai – Amici Brno 9:1

Třetí zápas byl reprízou loňského finále. Tady se ale sluší podotknout, že soupeř měl ve finále z převážné části jiný tým než teď. Vývoj zápasu byl podstatně hladší než jsme předpokládali a soupeře jsme k mnoha šancím nepouštěli. Postupně jsme nasázeli 9 gólů a vývoj zápasu jsme si v poklidu hlídali. Už už to vypadlo, že si golman Mira vychytá nulu, ale to jsme samozřejmě nemohli dopustit a postarali jsme se o to, aby soupeř alespoň jeden gól vstřelil. Mimochodem ten gól padnul v poslední minutě. Na výsledku to nic nezměnilo a Skuruti brali i v posledním zápase 3 body.

Góly: Radek Novák 4x, Michal Repko 3x, Denis Ligas 1x, Adam Trllo 1x


Celkově tento turnaj hodnotíme jako vydařený, jenom je škoda, že to byl asi poslední turnaj na dlouhou dobu. Ale snad se mýlím. Na závěr přikládám pár statistických zajímavostí a milníků.

  • Vojtěch Filip zaznamenal svůj historicky první bod za Skuruty. Stalo se tak v posledním zápase, kdy krásně nahrál na gól, radoval se z toho víc jak střelec gólu, sbalil si věci a utíkal uprostřed zápasu domů, protože měl neodkladné povinnosti. Tomu se říká bod na poslední chvíli.
  • Jakub Slavíček jako první odehrál 50 zápasů základní části AFL.
  • Michal Repko jako první překonal hranici 200 bodů za Skuruty v AFL (základní část + play-off).
  • Adam Trllo byl poprvé vyloučen v AFL. Tato informace nás všechny poněkud překvapila, protože Áda vyznává poněkud neobvyklý styl bránění, který někdy zavání bojovým uměním.
  • Denis Ligas byl poprvé vyloučen v základní části AFL (v 28.zápase). Tady se sluší podotknout, že se jednalo o velice sporné vyloučení, které podle nás vůbec nemělo nastat.
  • Jiří Paleček odehrál 20.zápas v AFL v poli (základní část + play-off)
  • Během turnaje zlomili dva naši hráči hokejku (Radek a Vojta) a jeden čepel (Áda).