Stavaj v klube stogólových

Michal ‘Stavaj’ Repko sa stal v poradí piatym Skurutom, ktorému sa podarilo prekonať hranicu 100 ligových gólov. Potreboval na to len 109 zápasov.


Na prekonanie stovky si potreboval dva góly. Spomenul si si na to, keď si dával Košéru svoj druhý gól?
Abych řekl pravdu, tak ne. Za prvé jsem se bohužel před zápasem nepodíval na své statistiky a za druhé jsem v tu chvíli myslel hlavně na to, abych asi z 2 metrů trefil úplně prázdnou bránu, což se mi naštěstí podařilo. Bylo to ale tak tak. Vzal jsem si k srdci rčení naší týmové legendy Huga: „S touhle hokejkou nikdy nevystřelíš po zemi“ a zkušeně jsem zavěsil pod víko, i když jsem míček v klidu mohl poslat po zemi doprostřed brány. Samozřejmě všem říkám že jsem to tak chtěl (v tu chvíli mi zatrnulo, když jsem viděl jak míček nebezpečně stoupá). Kdybych věděl, že jde o můj 100. gól v tomto velkoklubu, tak si samozřejmě schovám míček na památku a vystavím doma do vitrínky. Takto si budu muset počkat na 200. gól, snad se ho podaří vstřelit co nejdřív. Tímto bych rád apeloval na svého dvorního nahrávače Radka Nováka, aby se snažil. Slibuji ti, že ti možná občas taky nahraju.

Nakoniec sa však ukázalo, že stovka padla už na konci minulej sezóny. Tušíš proti komu a ako?
Opravdu? Tak tím pádem to bylo asi proti Gulliverům, a ten gól si přesně pamatuju. Dostal jsem míček na půlku a proti mně stál jenom jeden obránce. Na kličku jsem si samozřejmě nevěřil, tak jsem natáhnul zpoza něj aby golman moc neviděl a naštěstí to tam padlo. Jako svůj 100. gól budu ale raději počítat ten do prázdné brány z letošní sezóny, trefit prázdnou bránu je pro mě mnohem těžší, proti golmanovi to umí každý…

Možno ťa nepoteším, ale 100. gól si strelil až v tom ďalšom zápase. Opravíš sa?
Aha, tak tím pádem to bylo proti Židenicím, ale po pravdě už si nepamatuju, jak jsem ten gól dal, očividně to nebyl žádný krásný gól, který by se mi vryl do paměti. A pokud to není ani tento gól, tak naši statistici musí mít někde chybu, snad už jsem to do třetice trefil.

111 zápasov, 102 gólov…nemohlo ich byť viac?
Tak určitě mohlo, vždycky to může být lepší. Já se ale vždy celou sezónu snažím ladit svou střeleckou potenci na veledůležité zápasy v play-off a testuji si různé varianty souhry, které by se daly uplatnit v play-off. Má to ovšem jednu podstatnou vadu. Skurutům se play-off nějakým záhadným způsobem stále vyhýbá a já tak nemůžu rozjet svůj gólostroj naplno. Dalším faktorem je to, že se svými spoluhráči z lajny Radkem a Fantičem (tímto bych rád podotknul že lepší spoluhráče jsem si ani nemohl přát a je to hlavně jejich zásluha, že jsem dosáhl 100. gólu ve Skurutech, díky kluci!) razíme heslo: „Pokud to není do prázdné brány, tak je to nuda.“, tak se občas stane, že některé situace překombinujeme a z naší tutové šance je najednou brejk soupeře. My ovšem hrajeme florbal pro diváky na krásu a nehodláme naši taktiku měnit, fanoušci to doufám ocení.

V základnej časti AFL máš očividne vyššiu motiváciu. V 38 zápasoch si strelil už 79 gólov…
Tak samozřejmě. Nechci shazovat kvality ligy spadající pod ČFBU, ale úroveň AFL je o 2 třídy výš. Na turnaj AFL mám vždy větší motivaci, jsou to takové malé vrcholy sezóny. Nechápu proč Skuruti nezačali hrát AFL už dřív, konečně můžeme ukázat své kvality v kvalitní lize.

Najvyšší počet gólov, ktoré sa ti podarilo streliť v jednom zápase?
Hmm, tak tady musím zapátrat ve své paměti. Pokud mě ale paměť neklame, tak v lize to byl hned první zápas předminulé sezóny, kdy jsme rozdrtili pozdějšího vítěze ligy Znojmo 11:2 a mě se podařilo vstřelit 5 gólů. Tam nám padlo do brány opravdu všechno na co jsme sáhnuli a pro mě je to asi nejlepší zápas Skurutů co se týče předvedené hry, který jsem zažil. A to jsme navíc hráli v naší neoblíbené hale v Lužici, na kterou nemáme dobré vzpomínky.

Si známy tým, že sa vyhýbaš skladaniu mantinelov a radšej sa tváriš, že trénuješ nájazdy. Tušíš, koľko nájazdov si v lige za skurutov šiel a koľko z nich bolo úspešných?
Sakra, vy jste už prokoukli moji taktiku? Achjo, asi si budu muset vymyslet něco jiného… Jinak musím říct že to je jedna z mých nejoblíbenějších částí tréninku, bez toho už si ten trénink ani nedovedu představit. Golman Mira už mě má ale dost přečteného, tak se snažím vymýšlet nové a nové techniky nájezdu, které ještě nezná. Dost mi to potom pomáhá do zápasů, protože samozřejmě žádný jiný tým nemá tak kvalitního golmana jako my a je to potom úplně jednoduché vstřelit gól. Nájezdy nepočítám, bylo jich ale docela dost a myslím si že mám tak 70% úspěšnost, v poslední době se mi jich bohužel pár nepovedlo, dřív byla úspěšnost lepší.

Je pravda, že v pohári a afl si po jednom nájazde nepremenil, ale v lige máš luxusnú bilanciu 7 nájazdov / 7 gólov. Prihlásiš sa v lige na ďalší?
Opravdu? Tak tím pádem se už asi na nájezdy v lize hlásit nebudu, protože si nechci pokazit tak hezkou bilanci, to by byla škoda. Ale věděl bych o náhradě za sebe. Na tréninku dost často hrajeme krále střelců a musím říct že se mi nejvíc líbí styl další naší týmové legendy Glotze. Ten vyznává tzv. ruský blafák, kdy na nic netušícího golmana vystřelí skoro z půlky a trefuje víko. Myslím že bychom ho měli znovu angažovat a využít ho právě na nájezdy.

Je nejaký tím, na ktorý sa vždy tešíš? Prípadne ak ich máš viac…
Vyloženě oblíbený tým asi nemám, spíš mám oblíbené haly, kde je dobrý povrch a hraje se mi tam dobře. Jmenoval bych třeba naši domácí hal na VUT, kde je povrch úplně nejlepší a ještě mám rád třeba halu ve Slavkově, kde se úplně skvěle střílí.

Na ktorej hale to Stavajovi strieľa najlepšie?

Čo tie menej obľúbené tímy?
Nějaké méně oblíbené týmy by se našly, ale nerad bych je jmenoval, abych potom náhodou nebyl někde poslán za mantinel. Například v hale v Adamově by to nebylo moc příjemné, protože by se taky mohlo stát, že bych skončil v plameni tamního věhlasného hořáku a to asi nechci.

Vedel by si odhadnúť, proti ktorým tímom dáváš najviac / najmenej gólov?
Tak tady nemám absolutní tušení, ani tipovat se neodvážím. Ale docela by mě to zajímalo. Prozradí mi to náš hlavní statistik Denis?

Štatistika gólov podľa súpera

Dal si 102 gólov. Ktorí skuruti ti nahrávajú najčastejšie? Napoviem tabulkou top 3 stavajovych nahrávačov.
Tak tady už se i odvážím tipovat. Sice si nejsem úplně jistý, ale tuším že mým dvorním nahrávačem je Radek a další dvě místa tipuji na Fantiče a Denise. Ty hodnoty mohly být i vyšší, ale to bych musel proměňovat častěji ty tutovky, které po těch krásných nahrávkách mám. Tímto bych chtěl všem mým nahrávačům poděkovat a omluvit se jim za promarněné šance, prázdnou branku je prostě hrozně těžké trefit.

 nahrávači tip Stavaj   Realita
 22 asistencií Radek Novák x Denis
 18 asistencií Tomáš Fanta Fantič
 15 asistencií Denis Ligas x Radek
Spolu 16 hráčov sa podieľalo asistenciou na dosiahnutí stovky. Najčastejšie sa logicky jednalo o spoluhráčov z lajny. Zaujímavé je, že len 4 góly z hry strelil Stavaj bez asistencie (7 gólov padlo z nájazdu).
Stavaj a Radek si vzájomnú spoluprácu očividne užívajú

A teraz niečo špecifické – ktorý skurutí gól v zápase dávaš najčastejšie? Opäť drobná pomoc, tu sú 3 najčastejšie počty.
To koukám co všechno se z těch statistik dá vyčíst. Tady budu opravdu jenom tipovat, absolutně nemám tušení.

Štatistiky hovoria, že súperi by si mali dávať na Stavaja pozor hlavne keď už Skuruti dvakrát skórovali. Preto je príznačné, že presne takýmto gólom dosiahol svoj 100.gól. Najrýchlejšie sa Michalovi podarilo streliť gól v 10.sekunde (do bránky Boskovíc). Okrem toho sa z gólu v úvodnej minúte tretiny radoval ešte 4x. A čo záver tretín? Dvakrát zatváral Stavaj skóre prvej tretiny menej ako 10 sekúnd pred klaksónom, trikrát sa mu podarilo streliť gól v záverečnej pol minúte zápasu.


Budeme robiť rozhovor k prekonaniu hranice 200 gólov?
Bude mi ctí. Pokusím se dosáhnout této hranice co nejdřív. Trochu tak ve skrytu duše doufám, že ten 200.gól za Skuruty už padne ve vyšší lize 😊.


Profil
 Hráč Michal Repko 
 Číslo #94
 Ročník 1994
 Skurutom od roku 2014
 Pozícia pravé krídlo
Statistiky
  Z G A B
 2020/21 2 2 0 2
 2019/20 16 18 11 29
 2018/19 20 27 15 42
 2017/18 20 20 16 36
 2016/17 20 13 16 29
 2015/16 17 12 8 20
 2014/15 16 10 5 15
111 102 71 173
Špecialitky
 góly v presilovke 7
 góly v oslabení 2
 víťazné góly 9
 hattrick 6
 najviac gólov v zápase 5 (1x)
 najviac asistencií v zápase 4 (1x)
 najviac bodov v zápase 7 (1x)
 góly z trestného strieľania 7