AFL – Prvé kolo playoff úspešné

Z 50 tímov, ktoré sa tento rok zapojilo do AFL, postúpilo 32 najúspešnejších do playoff. V 5 kolách hraných na 2 víťazné zápasy sa pobijú o titul.
Skuruti obsadili v základnej časti 3. miesto v lige A. Za súpera v 1.kole systém určil 6. tím ligy B – FBC Luckers.

Pri všetkej úcte k súperovi sa malo jednať o povinnú jazdu, čo sa nám v prvom zápase podarilo plniť už od úvodu. Po 5 minútach sme viedli 4-0 a bolo po zápase. Konečné skóre: 10-1 (štastistiky tu).

Druhý zápas začal lepšie súper – od začiatku sme prehrávali 0:1. Tím Luckers to samozrejme nabudilo a začal poctivo osobne brániť. Darilo sa im to tak dobre, že sa do prestávky šlo za nerozhodného stavu 1:1. Po prestávke sme zlepšili pohyb, zvýšili tlak a nakoniec to viedlo aj ku gólom. V polovici druhého polčasu sa nám v rýchlom slede podarilo odskočiť a zlomiť odpor súpera, ktorému už neostali sily na zvrat. Stav zápasu 6:1 (štatistiky tu).

Sériu sme vyhrali 2-0. V 1/8 finále nás bude čakať náročnejší súper – tím Košér. Bude sa jednať o pikantné “tréningové” derby, ktoré sa odohrá v sobotu na hale Hattrick o 12:00 a 13:20.