Výhra nad Košérom v 1/8 finále AFL

Druhé kolo playoff nám priradilo dobre známy tím Košér, ktorý v základnej časti ligy C skončil na druhom mieste.

Zápas #1: Skurut 4 : 5 Košér (Štatistiky)

Oba tímy sa dobre poznajú a tak sme sa teoreticky nemali čím prekvapiť. Košér však do zápasu vletel suverénnym spôsobom. Kontrola balónu, pár rýchlych akcií po krídle a bolo to 0:4. Postupne sme sa pozviechali a znížili na rozdiel jediného gólu – 4:5. V poslednej minúte sme odvolali golmana, vypracovali si 2-3 dobré šance, ale nepremenili sme ich.

Zápas #2: Skurut 4 : 2 Košér (Štatistiky)

Druhý zápas bol z našej strany o poznanie lepší. Radek so Stavajom nás dostali do vedenia. Mali sme aj ďalšie šance, celý víkend sa nám však nedarilo súperovi poriadne odskočiť. Vďaka zlepšenej obrane sme vedenie našťastie držali celý zápas aj bez ďalšíoch gólov. Powerplay skúsil tentokrát súper, ale ani Košéru sa z toho skórovať nepodarilo.

Zápas #3: Skurut 4 : 3 Košér (Štatistiky)

Po krátkej pauze nasledoval rozhodujúci zápas o postup do 1/4 finále. Bolo cítiť, že mnoho fyzických síl už tímom neostávalo. O góly sa tentokrát starala hlavne druhá lajna, Fantič s Denisom si pripomenuli efektívnu spoluprácu z rokov minulých. Dostali sme do rýchleho vedenia 2:0 a súper bol na lopate. Bohužial, neboli sme schopní odskočiť výraznejšie a Košér trestal – 2:1. Naštastie, hneď v zápätí sa nám podarilo zvýšiť na 3:1. Blížil sa záver a Košér opäť odvolal golmana. A tentokrát úspešne – 3:2. Do konca zápasu ostávalo ešte niekoľko minút. Namiesto vyrovnania prišiel náš brejk, Radek nabil Stavajovi. Ten z dobrej pozície síce minul, následne však vykúpal golmana a bolo to 4:2. Minútu pred koncom sa zdalo, že to už bude dobré…ale nebolo. Košér znovu poľahky využil powerplay – 4:3. V záverečných 30 sekundách prišiel tlak a naša kŕčovitá obrana, ale dobojovali sme to úspešne.

Skuruti postúpili do 1/4 finále, kde sa stretnú s Ham&Axe – tím, ktorý skončil v základnej časti ligy C len 3 body za Košérom.