Sezóna 2019/20 odštartovala 1.kolom

Skurut Hai – Hodonice 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
Úvodný zápas sezóny proti nováčikovi súťaže Skuruti nezvládli. Napriek tomu, že sa podarilo ešte v prvej tretine otočiť stav na 2:1, ďalšie góly sa Skurutom streliť už nepodarilo. Po rozpačitom výkone prišiel trest. Hodonice počas celého zápasu hrozili z brejkov a 20 sekúnd pred koncom sa im jeden z nich podarilo premeniť. Aby toho nebolo málo, 4 sekundy pred sirénou pridali po dôraze v bránkovisku rozdielový gól a odvážajú si všetky 3 body.

Skurut Hai – Šlapanice 10:3 (2:3, 5:0, 3:0)
Ani druhý zápas nevypadal dobre, prvú tretinu Skuruti pokračovali v nevýraznom výkone a prehrávali 2:3. Po prestávke sme si zopakovali základy bránenia a Skuruti konečne začali hrať. Od tejto chvíle získali Skuruti istotu v obrane, súper sa viacmenej už nedostal do väčšej šance. Naopak, Skurutom to začalo padať, postupne sa presadilo až 6 rôznych útočníkov. Skóre utešene rástlo a zastavilo sa na konečných 10:3.