Pohár – koniec v 3.kole

VSK VUT Skurut Hai Brno – Hornets Brno ZŠ Horní 5:6 (3:2, 1:3, 1:1)

Utorňajší večer na hale pod Palackého vrchom privítali Skuruti tím Hornets v rámci 3.kola poháru českého florbalu. Hostia, hrajúci divíziu, boli papierovým favoritom, domáci na domácej palubovke nemali čo stratiť.

Zápas to bol vyrovnaný, napriek miernej územnej prevahe hostí sa Skuruti boli schopní dostať do množstva príležitostí. Dôrazná hra Psycha však robila Skurutom problémy a chýbal potrebný kľud pri zakončení. Po štastných góloch v úvode sa Skurutom podarilo odchádzať do šatne s jednogólovým náskokom, kedy sa opäť presadil hrajúci golman Paleček.

Hostia si po prvej tretine dopriali viac ako 10 minút oddychu a za neskorí príchod boli odmenení 2-minútovým vylúčením. Bohužiaľ, Skuruti boli v presilovke úplne bezzubí. Podobne skončila aj druhá presilovka. Do šatne sa šlo za stavu 4:5, kedy sa napriek krásnemu nábehu Vlka z obrany medzi kruhy podarilo hosťom zápas otočiť.

Len dve striedania potreboval Repko na svoj druhý gól v zápase a začal sa boj o víťazný gól. Viac skúseností ukázal tím Psycha, necelých 6 minút pred koncom sa im podarilo streliť rozdielový gól na 5:6. Záverečný tlak vyrovnanie nepriniesol, Skuruti končia svoju púť pohárom v 3.kole.