SKURUTI NA 1.KOLE POHÁRU

Po dlouhé a náročné letní přípravě přišla na konci srpna pro Skuruty první náročná prověrka před blížící se sezónou. V plánu bylo 1.kolo Poháru Českého florbalu, které nás zavedlo do nedaleké Třebíče. Komplikace nastaly ještě před odjezdem, kdy jsme museli lepit sestavu jak se to dalo a ve značně okleštěné sestavě jsme mohli v sobotu dopoledne vyrazit směrem na západ, do Třebíče. Výjimečně se na srazu sešli všichni včas a kromě jediné komplikace, v podobě Deklových zapomenutých bot, kupodivu nenastal žádný problém. Cesta do Třebíče utekla rychle a už jsme se mohli chystat na první zápas, kde nás čekal na úvod hned papírově nejsilnější soupeř, domácí tým Snipers Třebíč hrající národní ligu. Před samotným zápasem jsme mohli pozorovat poctivé rozběhání a rozcvičku soupeře, čímž jsme se ovšem nenachali zastrašit a pustili jsme se do naší klasické předzápasové rozcvičky v triatlonovém stylu: 3 střely na bránu, 1 sprint a usednutí na lavičku s prohlášením “Už nemůžu, pojďme hrát”. Soupeře jsme tím nejspíš ukolébali a již po 5.minutách jsme šli do vedení po gólu Denise Ligase. Zbytek třetiny ovšem patřil soupeři a po 1.třetině byl stav 1:3 pro Třebíč. Do druhé třetiny jsme ovšem vlétnuli jak uragán a v půlce zápasu po brankách Viktora Čermáka, Jakuba Slavíčka, Romana Macha a Jiřího Palečka byl stav 5:3 pro Skuruty. Třebíč v zápětí odpověděla dvěma góly, čímž srovnala, ovšem odpověď přišla ještě do konce třetiny a po brance Dávida Danaje jsme šli opět do vedení 6:5. Do třetí části jsme šli s tím, že máme zápas ve vlastních rukách a po brance Michala Repka, byl veliký úspěch velice blízko. Soupeř sice ještě dokázal vsítit gól, ale Skuruti nakonec vybojovali tento vyrovnaný zápas do vítězného konce a mohli slavit nečekaný úspěch hned v úvodním zápase poháru. 7:6 pro Skuruty. Statistiky zde: https://fis.ceskyflorbal.cz/index.php… .
Po občerstvení v místní restauraci přišel na řadu druhý zápas sobotního dne. Soupeřem byl tým FBK Orel Bořitov hrající jednu ligu pod námi. Zápas začal pro Skuruty výborně a po 6ti minutách po gólech Viktora Čermáka, Denise Ligase a Dávida Danaje byl stav 3:0. Soupeř to ovšem nezabalil a kontroval dvěma góly. To nás ovšem nerozhodilo a po gólech Michala Repka a Denise Ligase po první třetině svítilo skóre 5:2. Druhá třetina nabídla vyrovnanější průběh co se gólů týče. Na góly Denis Ligase, Jiřího Palečka a Dávida Danaje soupeř dokázal odpovědět dvěma góly a po druhé třetině byl stav 8:4. Třetí třetina už nabídla pověstný Skurutí válec a soupeř nakonec odcházel s vysokou porážkou 17:5. Góly ve třetí třetině vstřelili 4xDenis Ligas, 2xMichal Repko, Dávid Danaj, Radek Novák a Roman Mach. Statistiky zde: https://fis.ceskyflorbal.cz/index.php… .
Do druhého hracího dne jsme šli s tím, že pokud vyhrajeme první zápas, zajistíme si tím na 100% první místo ve skupině, což by byl velký úspěch. Čekal nás soupeř ze Zínského kraje, FBC Slovácko, hrající ligu stejné úrovně jako my. Začátek zápasu byl opět v naší režii a po gólech Jiřího Palečka a Michala Repka jsme šli do vedení 2:0. Soupeř dokázal odpovědět jedním gólem, ale ke konci třetiny vstřelil gól Denis Ligas a stav byl po první třetině 3:1. Druhá třetina nabídnula opět 3 góly v soupeřově síti. Střelci byli 2xDenis Ligas a Dávid Danaj. Stav 6:3. To by nebyli Skuruti, aby opět nenakopli ve 3.třetině svoje motory a zdemolovali soupeře dalšími 6ti góly, o což se zasloužili Dávid Danaj, Michal Repko, Jakub Slavíček, Jiří Paleček, Radek Novák a Denis Ligas. Výhrou 12:6 jsme si definitivně zajistili 1.místo ve skupině a do posledního zápasu jsme mohli jít s tím, že si to užijeme. Statistiky zde: https://fis.ceskyflorbal.cz/index.php… .
Poslední zápas jsme narazili na soupeře z Divize, KC Okříšky. V zápase už nám o nic nešlo a taky to tak dopadlo. Zápas byl po celou dobu sice vyrovnaný, ale podařilo se nám soupeři vstřelit pouze 4 góly, což na 7 soupeřových gólů nestačilo. Znamenalo to první prohru Skurutů v poháru, 4:7. Góly vstřelili 3xDávid Danaj a Michal Repko. Statistiky zde: https://fis.ceskyflorbal.cz/index.php… .
Turnaj hodnotíme nadmíru pozitivně a 1.místo v takto těžké skupině je pro nás velký úspěch. Za vypíchnutí stojí skvělý výkon Jiřího Palečk, který přesedlal z golmanského postu na post útočníka a krásnými góly si řekl o trvalé místo v útoku, což by mělo motivovat naše čistokrevné útočníky k podávání nadstandartních výkonů, aby je Jirka nevytlačil ze sestavy. Do sestavy jsmetaké přivítali zahraniční útočnou posilu Dávida Danaje, který hned v úvodních zápasech za Skuruty předvedl, jaký talent v něm dřímá.
Díky 1.místu ve skupině nám byl do druhého kola poháru přisouzen jako soupeř tým F.A.T.R. z Dubňan. Zápas se odehraje tuto neděli, 1.9.2019 v 17:00 v Dubňanech. Tak nám držte palce!✊