Druhé kolo poháru – postup

V 1. kole pohára obsadili Skuruti 1. miesto v skupine N, čím si vybojovali výjazd do Dubňan hrajúcich o 1 ligovú úroveň nižšie. Papierovo sme teda boli favoriti a dve kompletné lajny odchádzali na zápas hraný 3×20 minút s cieľom postúpiť.

Už v 5.minúte šli hostia do vedenia. Nacvičená presilovková kombinácia slávila úspech, keď v jej závere Běl z obrany nastrelil v predbránkovom priestore Ligasa, od ktorého sa loptička po niekoľkých odskokoch dokotúľala až za bránkovú čiaru. Následne prevzali iniciatívu domáci, ktorí väčšinu zápasu držali loptičku na svojich florbalkách, do väčších šancí sa však z brejkov tlačili Skuruti.

Obaja brankári sa však rozhodli nedožičiť hráčom žiadnu kanadu a tak sa na ďalší gól čakalo až do 52. minúty, kedy si krížnu prihrávku do vlastnej bránky kopol obranca Dubňan.
Záverečný tlak domácich neprišiel, pretože 2 minúty pred koncom dostali Skuruti príležitosť presilovej hry, ktorú využili na kontrolovanie záveru zápasu. Bohumír Fajt si tak pripisuje čisté konto, počas zápasu svoj tím niekoľkokrát podržal.

Za 60 minút hry teda dokázali 2 tímy spoločnými silami dokopať do bránky necelé 2 góly a Skuruti sa radujú z postupu do 3. kola. V domácom prostredí Skuruti privítajú divízny tím Hornets. Zápas sa odohrá v utorok 10.9. o 20:30 na hale VUT.