Skuruti vstoupili do sezóny dvěma přesvědčivými výhrami

K prvním zápasům nové sezony Skurut Hai cestuje dne 23. 9. do Tuřan. Ve zdejší hale se do sestavy hlásí též dvě ze čtyř předsezónních posil – Marek Saj a Standa Šafr. Další posily v podobě Petra Běla a Tomáše Svobody nepustila do hry nejzákeřnější z mužských nemocí, tedy rýmička.

FBK Panthers Baník Ratíškovice x VSK VUT Skurut Hai Brno

konečný výsledek – 2:7 (2:1, 0:3, 0:3)

Branky a asistence: Stanislav Šafr (2+1), Michal Repko (1+2), Martin Mošat (1+1), Viktor Čermák (0+2), Denis Ligas (1+0), Marek Saj (1+0), Zdeněk Póč (1+0), Bohumír Fajt (0+1)

Do první třetiny vstupujeme ve vlažném tempu, nedaří se nám držet balónek a kombinace vázne. Soupeř je aktivnější a brzy se zaslouženě dostává do jednobrankového vedení. V půlce třetiny střílí vyrovnávací branku Denis Ligas a naše hra se začíná zlepšovat. I přes zlepšenou hru podruhé inkasujeme a na konci první třetiny tak svítí na tabuli nepříznivý stav 1:2. V úvodu druhé třetiny nejprve vyrovnáváme po hezké kombinaci vedoucí po osvědčené ose Viktor Čermák – Martin Mošat, abychom následně přebrali otěže utkání a do konce druhé třetiny se ujali dvoubrankového vedení. Ve třetí třetině již zápas kontrolujeme a přidáváme další tři branky, kdy se o všechny z nich postaralo útočné duo Standa Šafr, Michal Repko.

VSK VUT Skurut Hai Brno x FBC Slavkov

konečný výsledek – 10:2 (2:1, 5:1, 3:0)

Branky a asistence: Michal Repko (2+4), Stanislav Šafr (3+1), Denis Ligas (2+1), Adam Trllo (2+0), Martin Mošat (1+1), Radek Novák (0+1)

Ve druhém zápase nastupujeme proti soupeři, který loňskou sezonu hrál regionální ligu. I když jsme do utkání vstoupili lépe než v předchozím zápase, musíme objektivně přiznat, že soupeř byl lepším týmem. Přesto první třetinu vyhráváme v poměru 2:1, a to zejména díky skvělému Mirovi v bráně, který nás během první třetiny podržel několika skvělými zákroky a ve výborném výkonu pokračoval i po zbytek utkání. Zápas definitivně rozhodujeme v náš prospěch v úvodu druhé třetiny, kdy v rozmezí necelých dvou minut střílíme tři branky a soupeři odskakujeme. Po zbytek zápasu jsme již lepším týmem a postupně přidáváme dalších pět branek. Opět se činila zejména dvojice Standa Šafr, Michal Repko.

Do sezóny tak vstupujeme úspěšně a z Tuřan si odvážíme plný počet bodů. Další zápasy nás čekají již 7. 10. v Rousínově, kde se nejprve střetneme s domácím týmem FBC EURO NÁŘADÍ Rousínov, abychom následně změřili síly s jedním z favoritů soutěže, týmem FK. Orel Telnice B. Věříme, že se i nadále povezeme na vítězné vlně.