V Rousínově poprvé poraženi

Po dvou výhrách v úvodních zápasech sezóny cestujeme dne 7. 10. 2017 k dalším zápasům do Rousínova. Zde nás čeká nejprve domácí tým FBC EURO NÁŘADÍ Rousínov. Následně jeden z favoritů soutěže FK Orel Telnice B.

 FBC EURO NÁŘADÍ Rousínov x VSK VUT Skurut Hai Brno

 konečný výsledek – 4:8 (1:3, 1:1, 2:4)

Branky a asistence: Martin Mošat (2+4), Viktor Čermák (2+1), Michal Repko (1+1), Zdeněk Póč (1+1), Denis Ligas (1+0), Martin Sedláček (1+0), Stanislav Šafr (0+1)

 Do prvního zápasu dne nastupujeme proti neoblíbenému soupeři FBC EURO NÁŘADÍ Rousínov. V zápase se poprvé s bílou rukou na hrudi představuje další z předsezónních posil, Tomáš Svoboda. Do branky si poprvé v sezóně kleká Jirka Paleček. V sestavě nechybí ani Martin Sedláček, který k zápasům přicestoval až z daleké Boleslavi, aby se popral o místo v nabité sestavě. Oproti tomu v sestavě stejně jako v úvodních zápasech sezony chybí Tomáš Fanta.

Do zápasu vstupujeme aktivně a prezentujeme se zodpovědným výkonem. V první třetině soupeře přehráváme a po brankách Denise Ligase, Michala Repka a Martina Sedláčka zaslouženě vedeme 3:1. Ve druhé třetině výsledek kontrolujeme a soupeře nepouštíme do výraznějšího tlaku. Jediný gól na naší straně v této třetině střílí Martin Mošat, který touto brankou rozjel svou bodovou smršť v tomto zápase. Ve třetí třetině soupeři definitivně odskakujeme a dáváme výsledku konečnou podobu. Daří se zejména útoku ve složení Zdeněk Póč-Viktor Čermák-Martin Mošat.

VSK VUT Skurut Hai Brno x FK Orel Telnice B

konečný výsledek – 7:11 (4:3, 2:3, 1:5)

Branky a asistence: Viktor Čermák (2+1), Zdeněk Póč (1+2), Martin Mošat (2+0), Stanislav Šafr (1+1), Radek Novák (0+2), Tomáš Svoboda (1+0), Denis Ligas (0+1)

V druhém zápase nás čeká tým FK Orel Telnice B. Není tajemstvím, že Telnice má v sestavě hráče s bohatými zkušenostmi s vyšších lig, kdy někteří hráči nastupovali i v 1. lize.

Do zápasu vstupujeme bez respektu a daří se nám soupeře zaskočit aktivní, kombinační hrou. Troufám si říct, že jsme v první třetině lepším týmem. Bohužel se však již v první třetině začíná projevovat hlavní příčina našeho konečného neúspěchu v tomto zápase. Tou jsou fatální chyby v rozehrávce, které by divák těžko hledal i v zápasech malých dětí, a někdy až úsměvně naivní pouštění se do soubojů 1v1. Nezodpovědná rozehrávka pokračuje i ve druhé třetině a obraz druhé třetiny tak lze shrnout jednou větou. Vždy, když vsítíme branku a soupeři odskočíme, jej fatálními chybami opět vrátíme do zápasu.

Do konce druhé třetiny tak prohospodaříme nadějné vedení a do třetí třetiny vstupujeme za nerozhodného stavu 6:6. Ve třetí třetině pokračujeme v cestě vstříc první prohře. Proč něco měnit, když to nefunguje, další námaz je na světě a soupeř jde poprvé v zápase do vedení. Následně se přesvědčujeme o herní vyspělosti a kombinační kvalitě na straně soupeře, inkasujeme další čtyři branky a zápas po nadějném začátku prohráváme 7:11. Naštvaní můžeme být jen sami na sebe, jelikož jsme soupeři výhru darovali vlastními chybami, jejichž počet aspiroval na to, aby překonal počet diváků sledujících utkání.

Přestože poprvé v sezóně poznáváme hořkost porážky. Zápas s Telnicí nám ukázal, že když se vyvarujeme zbytečných chyb, můžeme porazit každého. O další výhry budeme usilovat 21. 10. 2017, kdy na domácí půdě, kterou nám je hala VUT CESA, přivítáme týmy FbC Aligators Orel Šlapanice C a FBC Sokol Adamov.

Sestava: Jirka Paleček (G), Radek Novák, Matěj Urbánek, Marek Saj, Viktor Čermák, Martin Mošat, Zdeněk Póč, Denis Ligas, Stanislav Šafr, Michal Repko, Martin Sedláček, Tomáš Svoboda

Vedeni micku
Úspěšná spolupráce