Třetí ligový turnaj – poprvé pořádáme

V neděli 21. 10. 2018 měli fanoušci skurutího florbalu možnost vidět své oblíbence podruhé v krátkém časovém sledu v brněnské hale VUT CESA. Ve třetím ligovém turnaji, do kterého vstupujeme jako lídři tabulky, nás čekají zápasy proti doposud nebodujícímu týmu FBC Sokol Adamov a co se týče sestavy nevyzpytatelným Sokol Brno I EMKOCase Gullivers B.

FBC Sokol Adamov x VSK VUT Skurut Hai Brno

konečný výsledek – 3:7 (0:1, 1:2, 2:4)

Branky a asistence: Adam Trllo (2+0), Denis Ligas (2+0), Radek Novák (1+1), Vladimír Biolek (1+1), Michal Repko (0+2), Tomáš Fanta (0+2), Roman Mach (1+0), Jakub Slavíček (0+1)

Zájem o náš oku lahodící florbal, který v této sezóně předvádíme, potvrdily již před zápasem bohatě zaplněné tribuny. Zápasu dle online zápisu přihlíželo 48 diváků (z toho 20 tvořili hráči jiných týmů čekající na své zápasy a dalších 20 imaginárních vytvořil zapisovatel online zápisu, Ota Dostal, který si tímto řekl o pozici šéfa propagace našeho klubu). Mezi osmičkou skutečných fanoušků našeho týmu se však objevil i vzácný host, bývalý hráč a kapitán týmu, Martin Mošat, který se na naši pohlednou hru vydržel koukat celou první třetinu, aby se potom vypařil po anglicku. První třetina přinesla urputný boj, hrajeme sice na balónku, ale hradby adamovské tvrze se nám dlouho nedaří překonat. To se povedlo až v poslední minutě první třetiny předsezónní posile, Romanovi Machovi, který nahozením od své vlastní branky překvapil všechny aktéry utkání, nejvíce však brankáře soupeřova týmu a připsal si tak první branku ve skurutím dresu. Ve druhé a třetí třetině jsme již lepším týmem, kontrolujeme hru a postupně přidáváme další branky. Jistotou v naší brance je stejně jako v předešlých zápasech sezóny Jirka Paleček.

VSK VUT Skurut Hai Brno x Sokol Brno I EMKOCase Gullivers B

konečný výsledek – 4:4 (0:1, 2:0, 2:3)

Branky a asistence: Michal Repko (2+0), Denis Ligas (1+1), Tomáš Fanta (1+1), Roman Mach (0+1), Vladimír Biolek (0+1)

Druhý zápas přinesl dobrou podívanou. Soupeř trenérsky vedený naším kamarádem, Janem Hotárkem, hraje na tři plnohodnotné lajny a zejména lajna agilních juniorů nám dělá po celý zápas velké problémy. Průběh zápasu je velmi vyrovnaný, průběhu odpovídá i konečný výsledek v podobě 4:4.

Za pomoc při pořádání turnaje děkujeme Otovi Dostalovi a Michalovi Rusmanovi.

I přes první bodovou ztrátu v sezóně, kterou přinesl remízový zápas s Gullivers, zůstáváme po šesti odehraných zápasech v čele ligy. Ve výborné formě však hrají i hráči týmu TJ Znojmo LAUFEN CZ B, kteří, jak se zdá, budou naším největším soupeřem v boji o titul. Další zápasy nás čekají 4. 10., kdy nás čeká výjezd do Znojma.

Sestava: Jiří Paleček (G), Marek Saj, Radek Novák, Roman Mach, Vladimír Biolek, Tomáš Fanta, Denis Ligas (C), Michal Repko, Matěj Urbánek, Jakub Slavíček, Adam Trllo