4.turnaj Skurutů ve Znojmě

Na neděli 4.11. měli Skuruti naplánovaný další turnaj Jihomoravské ligy mužů, tentokrát ve Znojmě. Jelikož s nehrálo v Brně, sraz byl jako tradičně na Mendláku. Tradiční nebyl pouze sraz, ale tradičně se našlo i pár spoluhráčů, kteří nedokázali dorazit na sraz včas. Na jejich omluvu musíme říct že alespoň po cestě vymysleli kvalitní výmluvy, hráči s iniciály MU prý ujela šalina a druhý s iniciály RN si prý sice budík nařídil, ale už si neuvědomil, že ho má nastavený pouze na všední dny. No, hlavní je že MU nakonec dorazil na místo srazu, sice se zpožděním ale přece, ale pro RN jsme museli obětovat jedno auto a jet mu naproti. Tím se náš konvoj vozidel rozdělil a jeli jsme každé auto po vlastní ose. Pokud budu mluvit za naše auto s obsazením Stavaj, Fantič, Vláďa a opozdilec RN, cesta byla až na pár komplikací v podobě husté mlhy a policejní hlídky, které jsme si naštěstí stihnuli všimnout včas a snížit rychlost, v pohodě, navíc díky Fantičovým motohistorkám panovala výborná nálada. Na hale ve Znojmě jsme se před prvním zápasem sešli skoro všichni, klasicky chyběl pouze golman Mira, ale u něho už jsme na to zvyklí, hlavně že nečekal u haly na VUT v Brně.

VSK VUT Skurut Hai Brno – FBK Panthers Baník Ratíškovice 9:4
Góly + asistence: Denis Ligas(3+1), Adam Trllo(2+1), Tomáš Fanta(1+2), Matěj Urbánek(1+1), Michal Repko(1+1), Martin Lašťík(1+0), Radek Novák(0+1), Roman Mach(0+1)
První zápas jsme sehráli s týmem z Ratíškovic. První třetina se nesla v opatrném duchu, ale již v 5.minutě jsme po gólu Tomáše Fanty šli do vedení 1:0. Chvilku poté jsme díky Denisi Ligasovi vedli už 2:0 a za tohoto stavu třetina i skončila. Během pauzy mezi třetinami se zvýšilo napětí mezi oběma týmy, jelikož tým z Ratíškovic psychicky těžko nesl naši podlou neflorbalovou taktiku která se ve florbalu jen tak nevidí, výměnu stran, která našeho soupeře tak rozhodila, že jsme si vyslechli spoustu peprných slov. Ve druhé třetině padlo již více branek a po gólech Michala Repka, Denise Ligase a premiérovém gólu Dolnokubínské posily Martina Lašťíka byl stav zápasu 5:2. Tentokrát proběhla výměna stran už bez přílišného napětí a mohlo se jít s klidem do třetí třetiny. V té jsme si již náskok pohlídali a po gólech Matěje Urbánka, Denise Ligase a 2 gólech Adama Trlla skončil zápas 9:4 pro Skuruty. Za zmínku stojí další nezapomenutelný gymnastický kousek Adama Trlla, kterého si zřejmě oblíbila gravitační síla a po střele z otočky vymrštil svoji hůl na střídačku soupeře, kde málem skalpoval nic netušícího soupeře, skvělým gymnastickým prvkem otestoval celou svou vahou pevnost znojemské palubovky a pobavil všechny účastníky tohoto zápasu. Nutno dodat že golman soupeře byl z tohoto zjevení tak šokovaný, že si srazil tento lehký míček do branky a tato akce z říše snů skončila gólem. Jenom škoda že střelec Áda v tu chvíli zkoumal palubovku zblízka a svůj legendární gól neviděl.

VSK VUT Skurut Hai Brno – Aligators Orel Šlapanice U21 C 5:3
Góly + asistence: Tomáš Fanta(1+1), Martin Laštík(0+2), Adam Trllo(1+0), Denis Ligas(1+0), Jakub Slavíček(1+0), Michal Repko(1+0), Radek Novák(0+1)
Pauza mezi zápasy byla dlouhá a proto jsme ji využili k občerstvení v místní restauraci. Někteří z nás se ani nezdržovali listováním v jídelním lístku a okamžitě objednávali tradiční dietní pokrm, který se těší velké popularitě, smažený sýr. Ovšem i ti co tomuto skvělému pokrmu úplně neholdují si přišli na své a po obědě jsme si mohli dát chvilku odpočinek. Někteří ho trávili skautováním našeho dalšího soupeře, jiní zvolili zábavnější činnost – karetní hru Bang. Díky tomu nám čas mezi zápasy utekl rychle a mohli jsme nastoupit k druhému utkání se soupeřem ze Šlapanic. K zápasu jsme nastupovali s respektem k soupeři a čekal nás tvrdý boj. V první třetině vsítil první gól soupeř, za chvíli bylo z hole Adama Trlla srovnáno, ale chvilku poté soupeř znovu vsítil gól, takže do prví pauzy jsme šli za nepříznivého stavu 1:2. To nás ovšem nerozhodilo a chvilku po začátku druhé třetiny srovnal Tomáš Fanta na 2:2. Po skvělém pasu od Romana Macha musel soupeř zastavit tutovou šanci Michala Repka faulem, rozhodčí nařídil trestné střílení a Michal Repko se nemýlil, 3:2 pro Skuruty. Od této chvíle jsme zařadili vyšší rychlostní stupeň a soupeře jsme téměř k ničemu nepustili. Po gólech Denise Ligase a Jakuba Slavíčka už zaplněné znojemské tribuny potěšil nádherným gólem náš golman Bohumír Fajt, který si chtěl taky užít svoji chvilku slávy a zkušeně si hodil míček do vlastní sítě. Pro příště mu musí někdo z nás říct, že za vlastní gól nejsou kanadské body. To ovšem nic nemění na jinak skvělém týmovém výkonu který jsme podali a po zásluze odvážíme ze Znojma plný počet bodů, tedy 6.