Turnaj 10. 2. 2012 – Holešov

FbC Slow Shoes Holešov 7 : 3 VSK VUT Skurut Hai Brno

(2:1, 0:1, 5:1)

V Holešově jsme odehráli velice specifický turnaj. Sraz na Mendláku byl netradičně pozdě – ve 13h a úvodní hvizd z píšťalky sudího Drápala vyšel dokonce až v 15.00. Zahajovací buly prohrál Dekl a už začátek naznačil, jak že bude celý průběh zápasu vypadat. Hráči domácího Holešova, povzbuzeni nemalou návštěvou, běhali, jakoby se o ně staral podpůrný tým Lance Armstronga v dobách jeho největší slávy. Všude jsme byli o dva kroky později, neschopni zachytávat pohyb rotujících „Slow shoes“. Když už se nám podařilo míček vybojovat, nedokázali jsme ho udržet na hokejkách. Nebylo proto překvapením, že vedení se ujali domácí. Po ojedinělé akci na polovině soupeře srovnal skóre Denis, který se prosadil, ač tísněn, z pozice v brankovišti. Tlak Holešova nepolevoval, ale s postupem času jsme mu dokázali lépe čelit, přesto Víťa ještě do první přestávky kapituloval po laciné ztrátě míče před naším brankovištěm.

Druhá třetina byla z hlediska průběhu utkání naše nejlepší pasáž. Obraz hry už nebyl tak jednostranný, i když jsme stále tahali za kratší konec provazu. Po faulu na Mosiho, na kterém visel hrozen protihráčů, nám rozhodčí poskytli výhodu přesilové hry. Podařilo se z ní vytěžit jednu solidní situaci a po Deklově nahrávce z rohu podruhé srovnal stav Denis.

Nerozhodný výsledek 2-2 sliboval do třetího dějství zajímavou zápletku. Naděje na bodový zisk však zhatily dva slepené góly již ve 3. minutě poslední části a zbytky našeho odporu vzaly za své. Holešovičtí, vydatně podporovaní zaplněným hledištěm, navýšily své vedení až na 7-2. Kosmetickou úpravu skóre zařídil minutu před koncem po přesné Timově nahrávce Dekl.

Sestava: Víťa – Kub, Jara, Radek – Mosi, Mira, Laďa, Denis, Tim, Dekl

Branky a asistence: 07:41 Denis (Dekl), 27:51 Denis (Dekl) PP, 43:50 Dekl (Tim)

Panthers Otrokovice B21 4 : 6 VSK VUT Skurut Hai Brno

(2:2, 1:0, 1:4)

Proti ambicióznímu béčku otrokovických Pantherů se nám povedl vstup do utkání. Již ve třetí minutě otevřel účet střetnutí povedenou individuální akcí Mosi. Dvě minuty na to vystihl Dekl rozehrávku domácích, zpoza brány našel volného Denise a rázem byl náskok dvoubrankový. Zaskočený soupeř se dostal do hry po sérii našich nepřesností a chvíli před koncem třetiny dokázal vyrovnat.

Dramatické utkání pokračovalo i v prostřední části. Mladíci z Otrokovic byli aktivnější, ale vyrovnaný stav držel vynikajícím výkonem gólman Víťa. Překonán byl opět až v závěru třetiny.

Do třetí části jsme vstupovali s jednobrankovým mankem, které ovšem záhy smazal Denis po Timově asistenci. Chvíli na to chyboval Mosi, soupeř tvrdě trestal a opět nám odskočil na 4-3. Pět minut před koncem napravil Mosi své zaváhání. Typickým průnikem od pravého mantinelu překonal obránce, natlačil se před branku a střelou do vzdálenějšího horního růžku branky nedal gólmanovi šanci. Vyrovnané skóre a blížící se konec stupňoval nervozitu na obou stranách. Víťa musel vytáhnout několik kvalitních zákroků ze svého portfolia, zatímco my otrokovického brankáře tolik nezaměstnávali. Několik dobrých příležitostí si vytvořil nově zformovaný útok Tim-Denis-Laďa, ale brankou neskončila ani jedna z nich. Až v poslední minutě celého zápasu bystrým okem Jara zaznamenal Deklův náběh od mantinelu. Dlouhým lobem za obranu našel ideální prostor a Dekl přímo ze vzduchu nasměroval míček za vzdálenější tyč svatyně nešťastných Panthers. Na tabuli svítil čas 14:17 a do závěrečného hvizdu zbývalo pouhých čtyřicet tři vteřin. Time na straně Otrokovic byl jasnou volbou. Také hned po buly odvolali brankáře a zkusili hru v šesti. Oživeni gólovou radostí jsme už žádný tlak soupeře nepřipustili, ba co víc, ještě čtrnáct vteřin před koncem Mira zpečetil naše druhé vítězství v sezoně beckhandovou střelou do prázdné klece.

Sestava: Víťa – Kub, Radek, Jara – Tim, Denis, Laďa, Mosi, Mira, Dekl

Branky a asistence: 2:23 Mosi, 4:04 Denis (Dekl), 32:39 Denis (Tim), 39:45 Mosi (Radek), 44:17 Dekl (Jara), 44:46 Mira