Turnaj Rousínov 28.2.2015

Soupeřem Skurutů v 15. a 16. kole byli papírově nejslabší účastníci soutěže. Tradiční rival Gullivers Sokol Brno I a tréninkový partner Guanas. Do utkání s Gulivery jsme vstoupili šťastně a už ve 34 vteřině svítila na ukazateli skóre na naší straně jednička. Za dalších deset minut už její místo zaujímala její místo pětka a soupeř nastupující s omlazeným kádrem byl zralý na ručník. Ve druhé třetině už se střelecky tolik nedařilo, na obou stranách padlo po jednom gólu. Třetí třetina v rozhodnutém utkání již nic neřešila, jen jsme rozhozeným Gulíkům nasypali další tři góly. Po velmi dobrém výkonu proti soupeři, který nekladl odpor, si Skurut připsal doposud nejvyšší výhru v probíhající sezoně – 9:1.

Ačkoliv jsou Guanas beznadějně poslední, druhý dnešní zápas byl o poznání těžší zkouškou. První třetinu nás těsnou osobní hrou „Ještěrky“ nutily k chybám a po individuálních akcích se ujali vedení 2-0, což bylo i konečné skóre prvního dějství. Od druhé třetiny přistoupilo i naše mužstvo k důraznějšímu presingu, který přinesl své plody. K obratu zavelel Laďa, který uklidil skákavý balonek přesně do horního růžku branky. Ještě jednou nám soupeř odskočil na rozdíl dvou branek. Náskok ale dlouho nevydržel a v 9. minutě Brixo srovnával na 3-3. Obrat dokonal Kube a účet druhé třetiny na 5:3 uzavřel Mosi. Ve třetí třetině jsme nasázeli také 5 kusů. Začátek i konec orámoval svými projektily Mosi, pak se prosadil podruhé v utkání Laďa a dvě slepené trefy si připsal Michal. Soupeř se vzmohl ještě na dvě kosmetické korekce a čtvrtá výhra v řadě byla na světě. Skurut Guanas 10:5.