Valtice 29.9.2014

Poslední tři roky se VSK VUT Skurut Hai Brno odhodlaně držel zuby nehty ve čtvrté nejvyšší florbalové soutěži. Většina zápasů měla jednoznačný průběh a příliš radosti z vítězství jsme si neužili. Je pravda, že jsme sehráli i pěkná vyrovnaná střetnutí, bohužel vždy se smolným koncem.

Do nové sezony nás übermanager Glotz přihlásil o soutěž níž a s novým optimistickým heslem „Stop debaklům“ jsme v neděli 29.9.2014 vyrazili kolem zamlžené pálavy vstříc světlým florbalovým zítřkům. Pravda zkosily nás nemoci, zranění z jiných sportů a podobné katastrofy a tak sestava čítala pouze 7 mužů do pole a golmana.

Již sledování předzápasu mezi Psychem Brno (naším druhým dnešním soupeřem) a domácím Sokolem Lanžhot, způsobovalo lehké mrazení v zádech a tísnivý pocit v žaludku, že něco není v pořádku. Je cosi shnilého v lize páté a Skurut? Přišel, aby to napravil…Ano dovtípili jste se – nevím do jaké míry byl výkon sudích standardní, ale trend který předváděli, byl doslova zarážející. Například jakýkoliv zákrok způsobený holí (sekera, nadzvedávání hole, „udice“ apod.) se píská jen výjimečně a zcela náhodně (náhoda v běžné řeči označuje jevy, jejichž výskyt neumíme vysvětlit

VSK VUT Skurut Hai Brno 8 : 1 Sokol Brno I EMKOCase Gullivers C

Premiéra nám i v 7 lidech vyšla lépe, než někteří (Dekl) čekali. Taktický záměr se dvěma permanentními beky Radkem a Jarou (rozuměj: neslezli z palubovky) a „furthraju“ Mosim vyšel. Gullivers si ani nečuchli a už tekli 3-0 po brankách Mosiho a Milana a zase Mosiho. Ve druhé části už tak dost chodivé tempo ještě víc zvolnilo a brankostroj se trochu zadrhl – na každé straně padlo po jedné brance. Vše jsme si vynahradili v závěrečné třetině čtyřmi góly a jednoznačné skóre pravdivě vypovídá i o průběhu utkání.

Střelci: Mosi – 4, Milan – 1, Jara – 1, Dekl – 1, Radek – 1

Psycho Brno – Fbc ZŠ Horní 6 : 6 VSK VUT Skurut Hai Brno

Druhý zápas dne byl o poznání vyhecovanější. Opět jsme se dostali do vedení 3-0. Soupeř snížil podivným gólem dosaženým kopnutím. Atmosféra se stala nervoznější a nepřidali tomu ani zmiňovaní sudí, kteří nechali hru „plynout“ zřejmě někam ke středověkým časům. Řinčení holí se totiž ozývalo stále častěji, zatímco píšťalky mlčely.

Od druhé třetiny se začala projevovat množstevní převaha Horní a docházely nám síly. O náskok jsme přišli, skóre se přelévalo a utkání dále hrotilo. Kdyby za nás ve třetí třetině nastoupil Gándhí, rozbil by 100% někomu držku. To se vsadím. Ale zpátky k florbalu ve změti neodpískaných faulů se Horní probila do vedení 6-5. Remízu nám zajistila až Jarova životní bomba do šibenice asi minutu před koncem. V závěru ještě ruply Deklovi nervy a za hnusný faul hokejkou do koulí si šel sednout na posledních 17 vteřin na trestnou, kde si mohl od domácích vychutnat doušek vynikajícího rumu (tímto vám hoši děkuju).

Nutno ještě vyzdvihnout Sašu v bráně za obě utkání, hlavně tedy proti Psychu předvedl několik vynikajících zákroků a díky němu jsme si odvezli do Brna 4 body.

Střelci: Dekl – 4, Mosi – 1, Jara – 1

Sestava v obou utkáních: Saša – Radek, Jara – Mosi, Laďa, Kube, Milan, Dekl