Výsledky a reportáže z víkendového turnaje v naší oblíbené Lužici:

TJ Znojmo LAUFEN CZ B – VSK VUT Skurut Hai Brno 2:11
Branky+asistence – Michal Repko(5+2), Tomáš Fanta(2+3), Denis Ligas(3+1), Radek Novák(1+2)

Po dlouhém čekání na první turnaj nové sezóny jsme se v sobotu ráno konečně dočkali a všech 9 statečných a nadšených brzkým ranním vstáváním se sešlo na Mendlově náměstí. Jelikož chtěl každý dokázat, že si může dovolit plnou nádrž benzínu či nafty, pro tak hojný počet hráčů se nakonec sjela na sraz 4 auta. Usoudili jsme, že tolik aut na 9 lidí je opravdu moc a jedno jsme nechali na pospas velkoměstu. Cesta dvěma ze tří aut proběhla pohodlně a bez problémů po dálnici, jedno nejmenované auto muselo jet po starých rozbitých cestách, protože Jirka nemá dálniční známku. Aspoň ale mohl otestovat tlumiče svého zbrusu nového auta. Po příjezdu na halu se nám všem vybavily vzpomínky na loňský ročník, kdy jsme zde prohráli oba naše zápasy. Ty jsme ovšem hodili za hlavu a plní elánu jsme se šli rozcvičit na náš první zápas sezóny proti Znojmu. Naše rozcvička byla opravdu profesionální, ostatně jako vždy, a zřejmě jsme soupeře vystrašili už před startem zápasu. Všemu nasadil korunu náš předzápasový pokřik, který byl tentokrát všemi tak procítěný, že být soupeřem, tak raději hodím bílý ručník na palubovku a prchám pryč. První třetinu byl k vidění vyrovnaný florbal a šance se přelévaly z jedné strany na druhou, ale nakonec se nám jeden gól podařilo vsítit. Druhá třetina se zapíše do skurutí historie, protože jsme předváděli florbal, který musel bavit všech 10 diváků v zaplněných ochozech. Po druhé třetině svítil na světelné tabuli stav 0:7 pro Skuruty. Ve třetí třetině jsme se chtěli vyvarovat případným kontaktním gólům ze Znojemských hokejek, což se nám částečně podařilo a velmi podařený zápas jsme nakonec vyhráli poměrem 2:11. O všech 11 gólů se postarala naše první lajna a výborně zachytal i golman Jirka, který poté musel odmítat nabídky z extraligy. Díky Jirko, vážíme si toho, že jsi takový srdcař a nenechal si se zlákat. Po velmi úspěšné premiéře v nové sezóně se vydáváme na zasloužený oběd do Hodonína, kde máme již osvědčenou restauraci z loňska. Jediný, kdo je nespokojený, je Hugo, protože tu točí pivo značky Lobkowicz. Naštěstí měli alespoň lahvovou Plzeň, což Huga trochu uspokojilo. Někteří to s obědem přehnali a moc připraveni na další zápas nevypadají.

VSK VUT Skurut Hai Brno – FBC Sokol Ivanovice na Hané 9:4
Branky+asistence – Denis Ligas(3+1), Radek Novák(3+0), Jakub Slavíček(1+2), Vladimír Biolek(1+1), Milan Kříž(0+2), Zdeněk Póč(1+0), Marek Saj(0+1), Michal Repko(0+1)

Na náš druhý zápas jdeme opět s respektem k soupeři a tentokrát přebírá otěže naše druhá lajna. Sice dostáváme první gól, ale rychle srovnáváme, načež opět prohráváme o gól, zase srovnáváme a do konce první třetiny ještě stíháme vsítit jeden gól, takže vedeme 3:2. Zápas je vyrovnaný, ale druhou třetinu máme opět famózní a na přestávku před třetí třetinou jdeme s krásným náskokem 8:3. Říkáme si že nesmíme nic podcenit, protože jak je u Skurutů veřejným tajemstvím, i takovýto zdánlivě jasný stav není žádná jistota. Nakonec jsme ovšem všechny pochybnosti hodili za hlavu a v náruči nám přistává další cenné vítězství. Do sprch odcházíme s výbornou náladou a můžeme jet domů s šesti body.

Doufáme, že takovéto výkony budeme předvádět i další turnaje a budeme moct bavit naše věrné publikum skvělými výkony. Ve skvělém světle se představila i naše nejčerstvější posila Jakub Slavíček, který neúnavně po celou dobu brázdil hřiště jako motorová myš a všichni jsme rádi, že se nám takovou skvělou posilu podařilo přivést. Celkově to byl skvělý týmový výkon a doufejme že se nám takhle bude dařit i dál.

Skurut, Skurut, Skurut!