5. turnaj – Morkovice

Ešte pred reprezentačnou pauzou sa Skuruti vydali na výjazd do Morkovíc, kde ich čakali tímy z 3. a 4. miesta tabuľky. Ak si chceli Skuruti poistiť prvé miesto v tabuľke a nenechať ostatné tímy dotiahnuť sa, museli bodovať.

VSK VUT Skurut Hai Brno – FBC Sokol Ivanovice na Hané 7:6 (0:2, 2:3, 5:1)

Skuruti prišli na turnaj nezvyčajne skoro – domáci organizátori sa práve obracali na druhý bok, zatiaľ čo nabudení hráči v čiernom už nedočkavo čakali pred halou na svoju príležitosť.

Táto taktika sa však nevyplatila. Ivanovice boli 2 tretiny jasne lepším tímom, Skuruti si mdlým výkonom šli za svojou prvou porážkou v sezóne. Po dvoch tretinách bol stav 2:5.
Do tretej tretiny ale nastúpil tím ako vymenený. Aktívna hra priniesla svoje ovocie. Skuruti natesnali 4 góly do 160 sekúnd a rázom viedli 5:6. Keď následne Dekl skúsene využil presilovú hru prízemnou strelou do stredu brány, vypadalo to na pohodlný záver. Ďalšie príležitosti však ostali nepremenené, prišlo zbytočné vylúčenie, ktoré súper okamžite potrestal a znížil na rozdiel jediného gólu. Ako sa stalo v aktuálnej sezóne zvykom, Skuruti v závere čelili powerplay súpera. Tesný náskok sa však podarilo ubrániť.

Aj napriek nepresvedčivému výkonu si z tohto zápasu odvážame dôležité 3 body.

VSK VUT Skurut Hai Brno – FBC Slavkov 5:3 (2:1, 2:2, 1:0)

Posilnení výhrou v prvom zápase sa Skuruti pustili do súpera so zabezpečenou obranou a vo vyrovnanom zápase sa dostali do vedenia 2:0 a nič nenasvedčovalo problémom. Ten prvý však prišiel ešte v závere prvej tretiny, keď po zbytočnej strate prišiel trest v podobe gólu v poslednej sekunde.
Tento gól súpera dostal do zápasu a po rýchlom úvode v druhej tretine sa dostal do vedenia 2:3. Nemastný-neslaný výkon Skurutov pokračoval, našťastie však prišli góly a Skuruti otočili na konečných 5:3.

Skuruti si vybrali slabší deň, v obidvoch zápasoch hrali pod svoje možnosti a nechali súperov dostať sa do zápasu. Aj so šťastím si však odvážame všetkých 6 bodov, čím sa v tabuľke vytvorila diera medzi prvými dvomi miestami a ostatnými tímami.

Súťažný rok 2018 Skuruti zakončia v nedeľu 16.12. turnajom v Znojme, kde na nich bude čakať tím FBC Sokol Adamov a TJ Čechie Zastávka.