6. turnaj – Skuruti prvýkrát padli

Skuruti vyrazili do Znojma na posledný turnaj v roku 2018 takmer v plnej zostave. Tesne pre odjazdom sa ospravedlnil zdravotne indisponovaný Laštík, ktorý nervózne sledoval zápasy online.

V Znojme čakali na Skurutov papierovo slabšie tímy. Ako prvý to bol tím zo Zastávky, s ktorým však máme výrazne nepriaznivú bilanciu. Ako druhý tím z Adamova, ktorý je beznádejne posledný.

TJ Čechie Zastávka  – VSK VUT Skurut Hai Brno 6 : 5 (1:3, 2:0, 3:2)

Zastávka síce okupuje spodok ligovej tabuľky, vzájomné zápasy však  hovoria jasne. Od sezóny 2014/15 spolu tímy odohrali 8 zápasov a len jedinýkrát z neho vyšli Skuruti víťazne, pričom skóre vyznieva jasne v prospech Čechie – 26:49.

Prvá tretina vypadala nádejne. Po opatrnom úvode prišla gólová smršť a Skuruti sa behom dvoch minút dostali do vedenia 3:1. Tu sa lámal zápas. Bohužiaľ, chýbala efektivita pri zakončení. Zastávka pokračovala v tvrdej hre, ktorá robila Skurutom problémy hlavne pri prechode do útoku, čím sa postupne vytrácali šance na zakončenie. Naopak, štyrmi gólmi po sebe vyrovnala a otočila vývoj zápasu. 3:5.

Skuruti sa s blížiacim koncom zápasu snažili výsledok zvrátiť, súvislý tlak však neprichádzal. Dvojici Biolek-Mach sa to nakoniec podarilo dvomi gólmi. 5 minút pred koncom zápasu sa začínalo odznova. 5:5. Radosť z vyrovnania však netrvala dlho. Už o 19 sekúnd sme súperovi darovali lacný gól na 5:6 a opäť sa muselo doťahovať. Skuruti nastrelili tyčku, odvolali brankára ale ani to nestačilo. Nepriaznivá séria zápasov so Zastávkou pokračuje a Skuruti po prvýkrát v sezóne vyšli zo zápasu naprázdno.

TJ Znojmo Laufen B – TJ Čechie Zastávka 7:4 (1:1, 1:3, 5:0)

Počas prestávky medzi zápasmi hráči Skurutu nervózne sledovali zápas Zastávky a Znojma. Vypadalo to, že by Čechia mohla bodovať aj proti Znojmu, čím by napravila naše zaváhanie. Vedenie ale neudržala a Znojmo sa tak bodovo dotiahlo na Skurut a vďaka lepšiemu skóre odsunulo Skurut po 12 zápasoch na priebežné 2.miesto.

VSK VUT Skurut Hai Brno – FBC Sokol Adamov 11 : 2 (1:0, 2:0, 8:2)

Tím z Adamova pred sezónou prišiel o niekoľkých kľúčových hráčov a doposiaľ nebodoval. Až tri tretiny však trvalo, kým Skuruti začali potvrdzovať výkonnostný rozdiel aj gólmi. Tretia tretina priniesla záblesk hry, ktorá fungovala v úvode sezóny. Podarené kombinácie skóre rýchlo navyšovali až na konečných 11:2.