7. turnaj – Tuřany

Uplynulú nedeľu sa Skuruti v Tuřanech predstavili proti tímu zo Žideníc, pre ktorých šlo o posledný zápas sezóny. Skuruti chceli bodovať, aby pokračovali v boji o titul, Židenice potrebovali body, aby sa v súťaži zachránili.

VSK VUT Skurut Hai Brno – K1 Florbal Židenice 4:4 (3:1, 0:0 1:3)

Ideálny začiatok v podobe gólu v 22.sekunde nasvedčoval, že papierový favorit si pôjde po tri body. Prvá tretina aj napriek nevyužitej presilovke skončila 3:1 a Skurutom veľa nechýbalo, aby šli do vyššieho trháku.

V druhej tretine sa však skóre nemenilo a tak sa šlo do záverečnej 15-minútovky s tesným 2-gólovým rozdielom. Židenice navyše čoraz častejšie hrozili z protiútokov.

Úvod tretej tretiny bol tragický. Skuruti behom 2 minút najprv stratili vedenie a hneď na to inkasovali ďalší gól. Klasicky tvrdá, nepríjemná fyzická hra Židenic Skurutom nevyhovovala a vyložené šance neprichádzali. Skóre sa nemenilo ani po 3. presilovej hre – skurutom sa počas 6 minút vo výhode o jedného hráča nepodarilo skórovať ani raz.

60 sekúnd pred koncom prišla výhoda trestného úderu z nebezpečnej vzdialosti. Time-out, posledné pokyny, odvolanie golmana. Po dvoch sekundách od rozohratia štandartky to vypadalo na signál 3-B, nakoniec však po druhýkrát v zápase vyšla spolupráca “maďar na maďara” a Lašťo tretím gólom v zápase zavŕšil hattrick. V záverečných sekundách prišlo ešte niekoľko streleckých pokusov, ale všetky dokázali hráči žideníc zablokovať a obidva tímy tak odchádzajú zo zápasu s bodom za remízu.

Po remíze so Židenicami šli Skuruti do zápasu proti Zastávke s cieľom prelomiť nepriaznivú vzájomnú sériu. Bohužial, na ihrisku to tak nevypadalo a Skuruti boli dve tretiny horším tímom.

TJ Čechie Zastávka – VSK VUT Skurut Hai Brno 7:4 (4:0, 1:1, 2:3)

Po remíze so Židenicami si Skuruti nemohli dovoliť opäť stratiť body, ak chceli pomýšľať na posun na 1.miesto v tabuľke. Po úvodnom oťukávaní však prišiel nevysvetliteľný skrat. 4 góly v rozmedzí 4 minút, ako cez kopirák. Hráči Zastávky boli dôslednejší v predbránkovom priestore a svojím dôrazom si vytvorili pohodlný náskok. Na mordorských hráčov padla deka, šance neprichádzali. Z ojedinelej kombinácie sa ocitol sám pred prázdnou bránou Hugo, bohužial však zrovna skúšal žltú čepel a tak svoju strelu neusmernil do siete.
Po zmene strán sa aspoň opticky Skuruti snažili o zmenu výsledku ale aj naďalej boli nebezpečnejší hráči v žltom, čo potvrdili 5.gólom v zápase. Prvý skurutí gól prišiel až v 25.minúte po peknej kombinácii celej päťky, ktorú po nahrávke od Radka zakončil Stavaj. Šance sa začali množiť ale golman hostí vyťahoval neskutočné zákroky – až 3x si dokázal poradiť so situáciou 2 na 0.
Do záverečnej tretiny nabehol tím skurutov s odhodlaním otočiť výsledok a už po niekoľkých sekundách sa im konečne podarilo využiť presilovú hru. 10 minút pred koncom prišiel ďalší gól a už to bolo len o dva. Tlak sa stupňoval a hráči zastávky už len vyhadzovali. Množstvo šancí bolo obrovské, chýbala však presnosť. Skuruti stretili aj gól na 4:5, ten však pre postavenie hráča v bránkovisku nemohol platiť. To sa ukázalo ako kľúčové, pretože skurutom sa na súpera dotiahnuť už nepodarilo. V hre bez brankára dvakrát inkasovali a tak opäť vychádza zo vzájomného zápasu úspešnejšie tím Zastávky. treba však povedať, že zaslúžene.
Výbuch v prvej a ležerna druhá tretina sa skurutom vypomstilo a komplikujú si záver sezóny.

Skuruti majú za sebou prvý víkend bez výhry, aj napriek tomu je však stále všetko v našich rukách. Do konca súťaže ostáva odohrať 4 zápasy, pričom všetkých 4 súperov Skuruti v prvej polovici sezóny porazili. Pre zopakovanie však bude treba zabrať hlavne v ofenzívnej činnosti, pretože v posledných 4 zápasoch skuruti nastrielali len 18 gólov, čo je na čelo tabuľky málo.