Tři body z domácích zápasů a nové dresy

V Sobotu 17. 2. 2018 se podruhé a zároveň naposledy v sezóně představujeme našim fanouškům na domácí půdě haly VUT CESA Brno. Před prvním zápasem dělá všem hráčům radost Michal Repko, který přinesl vstřícný sponzorský dar v podobě dvou sad krásných, nových dresů. Je vidět, že Míša ví, jak si zajistit místo v sestavě. Nové dresy dělají radost zejména hráčům znalým starého, dobrého přísloví ,,že není důležité, jak to hraješ, ale jak u toho vypadáš.” Pokud tedy proti týmům FK Orel Telnice B a FBK Panthers Baník Ratíškovice zahrajeme špatně, budou za to moct pouze staré hokejky nebo blbej účes.

FK Orel Telnice B x VSK VUT Skurut Hai Brno

konečný výsledek – 7:4 (4:2, 0:2, 3:0)

Branky a asistence: Michal Repko (1+2), Denis Ligas (1+1), Tomáš Fanta (1+1), Martin Sedláček (1+0)

Do prvního zápasu proti lídrovi soutěže, týmu FK Orel Telnice B, vstupujeme s vědomím, že nás nečeká lehký zápas. Telnice mezi soupeři budí respekt nejen tím, že jim rozdává v průměru 10 gólů za zápas, ale též zvučnými jmény nabitou soupiskou. Co si přát víc, než před prvním buly zápasu Jihomoravské ligy mužů vidět v první obranné dvojici soupeře hráče formátu Petra Jeskiho (dlouholetý hráč extraligového týmu Buldogs Brno).

Do zápasu vstupujeme bez přehnaného respektu a daří se nám soupeře zaskočit aktivní hrou. I díky tomu v zápase rychle vedeme. Soupeře bohužel vrací do hry naše hloupé chyby v obraně a smolný vlastní gól. Po první třetině tak prohráváme 2:4.  Ve druhé třetině se nám daří stav zápasu vyrovnat, zápas je vyrovnaný a soupeřovy hvězdy se nám daří držet na uzdě. Třetí třetinu nezvládáme a šanci na nadějný výsledek pohřbíváme dalšími zkraty v obraně. Je to už ohraná písnička této sezóny. S nedbalým přístupem při rozehrávce  a nedůrazem v soubojích před vlastní bránou se tým jako je Telnice porážet nedá.

VSK VUT Skurut Hai Brno x FBK Panthers Baník Ratíškovice

konečný výsledek – 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Branky a asistence: Michal Repko (3+0), Denis Ligas (1+1), Tomáš Fanta (0+1), Martin Sedláček (0+1), Radek Novák (0+1)

Před druhým zápasem mají někteří hráči obavy, zdali bílá barva zeštíhluje stejně dobře jako barva černá. Navzdory obavám zvládáme druhý zápas lépe. Po celou dobu jsme aktivnějším týmem, obrana před skvěle chytajícím Jirkou Palečkem funguje spolehlivě. V útočné fázi se nám daří vytvářet dobré brankové příležitosti. Navzdory tomu, že pokulháváme v produktivitě, se nám nakonec přeci jen daří soupeři výrazněji odskočit a zápas celkem poklidně vyhráváme.

Z domácích zápasů si tak odnášíme tři body a stále živíme naději na to, abychom o jednu příčku vylepšili celkové čtvrté místo z minulé sezóny. Za pomoc s pořádáním děkujeme zejména paní Repkové a Michalovi Hasalovi. Za pořízené fotky patří náš dík Mirokukimu.

Sestava: Jirka Paleček (G), Radek Novák, Tomáš Svoboda, Tomáš Fanta, Petr Běl, Martin Sedláček, Martin Mošat, Matěj Urbánek, Adam Trllo, Denis Ligas, Michal Repko