Úcta ke starším lidem a poloviční úspěch v Rousínově

Více jak měsíční čekání způsobené vánoční pauzou je u konce a my tak můžeme konečně odjet otestovat naši aktuální formu do nedalekého Rousínova. Zde nás čekají zápasy s týmy FBC Sokol Adamov a TJ Čechie Zastávka,  úspěch z turnaje je zisk šesti bodů. Těšíme se zejména na ,,sympatické“ kluky ze Zastávky, se kterými se náš kapitán, Denis Ligas, z nějakého neznámého důvodu kamarádí a tvrdí, že jsou to pohodoví kluci. Po příjezdu je nám přidělena šatna pyšnící se rozměry šaten týmů z NHL. Navzdory nadstandartní velikosti šatny nezbylo na Martina Mošata místo na lavičce. Ukazujeme, že nám úcta ke starším lidem není cizí, díky čemuž Martin sedí po svém příjezdu na zemi.

 FBC Sokol Adamov x VSK VUT Skurut Hai Brno

konečný výsledek – 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

 

Branky a asistence: Denis Ligas (2+1), Viktor Čermák (1+1), Michal Repko (1+0), Adam Trllo (1+0), Martin Mošat (0+1), Tomáš Fanta (0+1)

Zápas proti týmu FBC Sokol Adamov po celou dobu kontrolujeme. Daří se nám držet balonek, díky čemuž si vytváříme dobré gólové příležitosti. Soupeř hrozí zejména z rychlých protiútoků, které však končí u dobře chytajícího Jury Palečka. I když nás trochu trápí produktivita v koncovce, postupem času se nám daří soupeři odskočit a dát výsledku vcelku jednoznačnou podobu.

VSK VUT Skurut Hai Brno x TJ Čechie Zastávka

konečný výsledek – 5:6 (2:2, 0:3, 3:1)

Branky a asistence: Martin Sedláček (3+0), Tomáš Fanta (1+1), Michal Repko (1+0), Denis Ligas (0+1), Radek Novák (0+1)

Do druhého zápasu proti TJ Čechie Zastávka vstupujeme s vědomím, že nás čeká neoblíbený soupeř prezentující se důraznou hrou plnou osobních soubojů. Začátek zápasu je vyrovnaný, o čemž svědčí i remízový stav po první třetině. Druhá třetina máš však doslova hororový průběh. K osobním soubojům přistupujeme laxně, v obraně spíme a soupeř se tak snadno dostává do jasných gólových příležitostí. Nebýt fantastického Jury Palečka v brance, prohrajeme druhou třetinu tak 0:7. Manko tří branek je tak pro nás ještě milostivé. Ve třetí třetině mohutně dotahujeme, ale soupeři se již daří těsnou výhru udržet.

Z Rousínova si tak stejně jako při první návštěvě odvážíme 3 body. Tentokrát si však všichni můžeme říkat pouze 3 body, protože druhý zápas jsme si prohráli sami naši nedůraznou a laxní hrou v obranné fázi. Tento problém nás bohužel provází celou sezónu a do příštích zápasů na něm musíme zapracovat.

K dalším zápasům, které se uskuteční v sobotu 17. 2. 2018, zveme nekončící zástupy našich fanoušků do VUT CESA Brno. K zisku bodů proti lídrovi soutěže FK Orel Telnice B a týmu FBK Panthers Baník Ratíškovice budeme potřebovat podporu každého fanatického vyznavače Bílé ruky.

 

Sestava: Jura Paleček (G), Radek Novák, Petr Běl, Martin Mošat, Martin Sedláček, Tomáš Fanta, Denis Ligas, Michal Repko, Matěj Urbánek, Viktor Čermák, Adam Trllo