Rok 2017 zakončuje turnaj v Dubňanech

Na poslední turnaj roku 2017 odjíždíme v neděli 10. 12. do Dubňan. Již na čtvrtečním tréninku se k týmu připojil Honza Kozdera, který má v neděli střežit naši bránu při absenci Bohumíra Fajta a Jirky Palečka. Další personální problémy přichází v neděli ráno, kdy z důvodu nemoci ze sestavy vypadávají Viktor Čermák a Zdeňek Póč. Aby toho nebylo málo, Radek Novák sice do Dubňan dorazil. Ale v důsledku bujarých sobotních oslav nebyl schopen k úvodnímu zápasu nastoupit. Jelikož chceme, aby Radkovi zůstala nějaká důstojnost, nebudeme podrobné informace poskytnuté Tomášem Fantou o dění ze sobotního večera zveřejňovat.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers C x VSK VUT Skurut Hai Brno

konečný výsledek – 5:9 (1:1, 3:2, 1:6)

Branky a asistence: Denis Ligas (3+2), Matěj Urbánek (2+1), Michal Repko (1+2), Vladimír Biolek (0+3), Adam Trllo (2+0), Tomáš Fanta (1+0), Martin Mošat (0+1)

Zatímco Radek spí v šatně (šatnou rozuměj plechovou nářaďovnu, kde jsme již tradičně během pobytu v dubňanské hale ubytovaní), nastupujeme k prvnímu zápasu proti soupeři, který toho sice moc nenaběhá, ale prezentuje se dobře organizovanou obrannou hrou obohacenou o občasné útočné výpady.

Navzdory tomu, že jsme po celý zápas aktivnějším týmem, kontrolujeme hru a vytváříme si velké množství šancí, nedaří se nám herní převahu promítnout do stavu zápasu. Soupeře definitivně zlomíme až ve třetí třetině, kdy se nám v krátkém sledu podaří vstřelit několik branek a výsledku dáváme konečnou podobu.

Dlouhou pauzu mezi zápasy trávíme v místní restauraci, která se pyšní smažením všeho na všechny způsoby. Na zapékání musí v kuchyni ještě zapracovat, ale i u Tomova jídla předvedl kuchař jistou kvalitu. V rámci stručné reportáže z života opilcova hlásíme, že Radek stále spí.

VSK VUT Skurut Hai Brno x FbC Aligators Orel Šlapanice C

konečný výsledek – 8:8 (1:3, 2:2, 5:3)

Branky a asistence: Denis Ligas (4+0), Tomáš Fanta (1+3), Martin Mošat (1+1), Adam Trllo (1+0), Radek Novák (1+0), Matěj Urbánek (0+1), Marek Saj (0+1), Michal Repko (0+1)

Před druhým zápasem se Radek přeci jen probudil a do zápasu tak může nastoupit. Zápas se nevyvíjí podle našich představ. Soupeř je aktivnější a má více ze hry. Většinu zápasu dotahujeme nepříznivý výsledek. Ještě čtyři minuty před koncem prohráváme o tři branky. V závěru zápasu se nám však soupeře podaří dostat pod drtivý tlak, odměnou nám je snížení na rozdíl jediné branky. To však z naší strany není vše, sedm sekund před koncem při dobře sehrané hře bez brankáře. Denis střílí jako správný kapitán vyrovnávací branku. I když se nám nepodařilo dotáhnout zápas do vítězného konce, remízy si vzhledem k průběhu zápasu musíme vážit.

Z posledních zápasů roku 2017 tak odvážíme 4 body a Vánoce strávíme na 4. místě v tabulce. Jelikož nás další zápasy čekají až na začátku února, budeme mít po svátcích dost času na vyběhání smažených kaprů, bramborového salátu a cukroví všeho druhu. Nekončícím řadám našich příznivců děkujeme za podporu. Přejeme veselé Vánoce a slibujeme, že i v roce 2018 do toho dáme srdíčko. Nabídneme Vám oku lahodící florbal s patřičnou porcí nasazení, pohledných útočných akcí a geniálních námazů.

Sestava: Jan Kozdera (G), Marek Saj, Petr Běl, Martin Mošat, Radek Novák, Tomáš Fanta, Denis Ligas, Michal Repko, Matěj Urbánek, Vladimír Biolek, Adam Trllo