Po roce zase do „oblíbené“ haly ve Slavkově u Brna

V soboru 25. 11. 2017 pokračujeme v tour po minihalách v Jihomoravském kraji a vyjíždíme k dalším zápasům sezóny do nedalekého Slavkova u Brna. S dobrou náladou a chutí porvat se o další bodový zisk již nedočkavě vyhlížíme zápasy s FBC Slavkov a následně s doposud skvěle hrajícím FBK Atlas Blansko.

FCB SLAVKOV x VSK VUT Skurut Hai Brno

konečný výsledek – 4:6 (1:4, 1:1, 2:1)

Branky a asistence: Denis Ligas (4+0), Michal Repko (1+0), Martin Mošat (1+0), Tomáš Fanta (0+2), Viktor Čermák (0+1)

Před zápasem Viktor Čermák v šatně přednáší svůj příspěvek na téma: ,,Vliv posunutých čar na hřišti na postavení brankáře v brankovišti aneb jak nedostat gól po zemi z půlky hřiště” a zápas může začít. Zápas jsme začali aktivněji než soupeř a již v první minutě se ujímáme vedení, kdy na svůj gólový cejch píše první čárku Denis Ligas. Následně celou první třetinu víceméně kontrolujeme hru a přidáváme další dvě branky. Po deseti minutách hry se soupeř zmohl k odporu, když vsítil gól na 1:3 a začal se prezentovat lepší hrou. Zchlazení soupeře na sebe nenechalo dlouho čekat. Po krásné kombinaci mezi Viktorem Čermákem a Martinem Mošatem odskakujeme soupeři opět na rozdíl tří branek. Druhá třetina nepřinesla nic dechberoucího. Domácí diváci viděli jednu vstřelenou branku na každé straně a do třetí třetiny vstupujeme za příznivého stavu 5:2.

Třetí třetinu

však nezačínáme dobře. Laxním přístupem dostáváme soupeře na koně a ten střílí dvě branky v krátkém rozmezí. Rázem je tu drama a my se strachujeme o výsledek. Ocitáme se pod tlakem soupeře. Všechny soupeřovy pokusy o vstřelení vyrovnávací branky naštěstí končí u skvěle chytajícího Bohumíra Fajta. V závěru třetiny odvolává soupeř brankáře. Vyrovnat se mu však nepodaří. Navzdory drtivému tlaku soupeře vsítil Denis Ligas svoji čtvrtou branku v zápase a dal výsledku konečnou podobu 6:2. Po této brance můžeme začít slavit šesté vítězství v sezóně.

VSK VUT Skurut Hai Brno x FBK Atlas Blansko

konečný výsledek – 7:8 (2:4, 4:2, 1:2)

Branky a asistence: Denis Ligas (4+0), Radek Novák (1+2), Tomáš Fanta (1+2), Michal Repko (1+0), Vladimír Biolek (0+1)

Pikantní zápas čeká na trojici hráčů Denis Ligas, Radek Novák a Matěj Urbánek, kteří vědí, že v brance proti nim bude stát jejich kamarád a spoluhráč z letního turnaje v Dobrušce, Radim Kapoun. Denis proto skromně před zápasem říká, že důležitější než výhra je, aby dal Radimovi nějaký ten gól. Radek to neříká nahlas, ale myslí si to taky. Matěj by také rád dal Radimovi gól, pak si však vzpomene, kolik gólu zatím v sezóně vstřelil a jde se raději rozběhat. Začátek druhého zápasu byl jak vystřižený z hororu. Soupeř nastoupil ve vysokém tempu a prvních pět minut nás přehrával aktivní hrou plnou přesné kombinace a nekompromisního zakončení. Motáme se po hřišti jak špína v kýblu a rázem prohráváme 0:4. Hra se posléze trochu uklidnila. Soupeř nás začal pouštět k balónku a povedlo se nám do konce první třetiny snížit na 2:4.

Do druhé třetiny

jsme chtěli vstoupit aktivněji a zkusit dotáhnout manko dvou gólů. Ale zase k nám byl osud otočený zády. Dostáváme rychlé dva góly a zdá se, že je zápas rozhodnutý. Nicméně po dvou individuálních chybách a následných faulech soupeře dostáváme k dispozici dva samostatné nájezdy. Oba naši exekutoři – Michal Repko a Tomáš Fanta je proměňují. Probouzí se v nás elán a chuť otočit zápas. Hrajeme dobře, kombinujeme a tlačíme soupeře. Odměnou nám jsou dvě vstřelené branky a vyrovnání zápasu na 6:6. Soupeř se najednou strachuje o výsledek a je rád, že klakson ukončuje druhou třetinu. Začátek třetí třetiny bohužel opět zaspíme a dostávám dva góly. Podaří se nám ještě vstřelit kontaktní gól, ale už nedokážeme vyrovnat. Odcházíme tedy poraženi navzdory skvělému návratu do zápasu. Za předvedený výkon se však stydět nemusíme.

Sestava: Bohumír Fajt (G), Radek Novák, Matěj Urbánek, Marek Saj, Petr Běl, Viktor Čermák, Martin Mošat, Zdeněk Póč, Denis Ligas, Michal Repko, Tomáš Fanta, Tomáš Svoboda, Adam Trllo, Vladimír Biolek